Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Dożynki w Wojciechowie

Uroczystość, która odbyła się na placu rekreacyjno-sportowym "Chatka pod brzozami" w Wojciechowie, poprzedzona była uroczystą Mszą świętą dożynkową. W dożynkach uczestniczył Ks. Proboszcz Walter Lenart.

Ozdobą dożynek była przepiękna korona dożynkowa. Dzieci mogły korzystać z atrakcji w postaci dmuchanych zjeżdżalni oraz malowania twarzy. Wydarzenie uświetnił występ młodzieżowej orkiestry z Chocianowic pod dyrekcją Rafała Jagody. Wszyscy goście mogli skorzystać z przygotowanego wcześniej poczęstunku. 

Mieszkańcy swoje rozmowy i dyskusje mogli prowadzić po raz pierwszy przy nowych stołach biesiadnych zakupionych za pierwszą nagrodę krajową z konkursu " Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa''.

Tegorocznymi gospodarzami dożynek parafialnych była pani Wiola i pan Piotr Nowakowie.

Sołtys Wojciechowa, pani Edeltrauda Zug, kieruje szczególne podziękowania sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację dożynek.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: