Zwierzęta w gminie Olesno

GMINNY PROGRAM OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

PDFProgram opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Olesno na rok 2024.pdf (205,99KB)


PSY DO ADOPCJI

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych adopcją psów pochodzących z terenu Gminy Olesno i obecnie przebywających w schronisku  w Szczytach koło Wielunia, do kontaktu. z p. Józefem Bzdzionem - tel. 34 350 91 63.

  • Bezpańskie psy umieszczone w schronisku fundacji "Zwierzyniec" w Szczytach powiat Wieluń:

 

IMG-20240311-WA0000.jpeg

pis.jpeg

 

 

 


TELEFON ALARMOWY

Całodobowy telefon umożliwiający kontakt w przypadkach zdarzeń losowych z udziałem zwierząt wymagających natychmiastowej interwencji (ranne, zgłoszenia zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt domowych) - Przychodnia Weterynaryjna Animal w Oleśnie - tel. 602 872 106. 

 


AKCJA BEZPŁATNEGO CZIPOWANIA PSÓW

Informujemy, że akcja czipowania psów z obszaru gminy Olesno ciągle trwa. Zabieg jest bezpłatny dla właściciela czworonoga. Dla psa - szybki i praktycznie bezbolesny. Wystarczy udać się do 1 z 3 gabinetów weterynaryjnych w Oleśnie i podać swój numer PESEL.

Mikroczip pozwala zidentyfikować błąkającego się psa, odnaleźć jego właściciela. Jest również konieczny jeśli chcemy wystawić zwierzęciu paszport w celu przekroczenia granicy. Zdarzają się również przypadki kradzieży zwierząt lub przywłaszczenia sobie zguby. Wtedy właściciel może udowodnić swoją własność dzięki mikroczipowi.

Gabinety weterynaryjne w Oleśnie:

  • Arka. Gabinet weterynaryjny - ul. Krasickiego 43
  • Animal Przychodnia Weterynaryjna - ul. Kossaka 7
  • Gabinet weterynaryjny lek. wet. Konwant Magdalena - ul. Lompy 20
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: