Zwierzęta w gminie Olesno

GMINNY PROGRAM OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

PDFUchwała w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Olesno na rok 2023 (2,08MB)


PSY DO ADOPCJI

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych adopcją psów pochodzących z terenu Gminy Olesno i obecnie przebywających w schronisku  w Szczytach koło Wielunia, do kontaktu. z p. Józefem Bzdzionem - tel. 34 350 91 63.

 


TELEFON ALARMOWY

Całodobowy telefon umożliwiający kontakt w przypadkach zdarzeń losowych z udziałem zwierząt wymagających natychmiastowej interwencji (ranne, zgłoszenia zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt domowych) - Przychodnia Weterynaryjna Animal w Oleśnie - tel. 602 872 106. 

 


AKCJA BEZPŁATNEGO CZIPOWANIA PSÓW

Informujemy, że akcja czipowania psów z obszaru gminy Olesno ciągle trwa. Zabieg jest bezpłatny dla właściciela czworonoga. Dla psa - szybki i praktycznie bezbolesny. Wystarczy udać się do 1 z 3 gabinetów weterynaryjnych w Oleśnie i podać swój numer PESEL.

Mikroczip pozwala zidentyfikować błąkającego się psa, odnaleźć jego właściciela. Jest również konieczny jeśli chcemy wystawić zwierzęciu paszport w celu przekroczenia granicy. Zdarzają się również przypadki kradzieży zwierząt lub przywłaszczenia sobie zguby. Wtedy właściciel może udowodnić swoją własność dzięki mikroczipowi.

Gabinety weterynaryjne w Oleśnie:

  • Arka. Gabinet weterynaryjny - ul. Krasickiego 43
  • Animal Przychodnia Weterynaryjna - ul. Kossaka 7
  • Gabinet weterynaryjny lek. wet. Konwant Magdalena - ul. Lompy 20
×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: