UWAGA!!! Informujemy, że w dniach od 23 do 25 października 2019 r. PSZOK będzie nieczynny z powodu prowadzonych prac modernizacyjnych. Za utrudnienia przepraszamy!

Powiatowe zawody strażackie w Gorzowie Śląskim. OSP Łomnica najlepsza w powiecie

W słoneczne sobotnie przedpołudnie, 21 września, na Stadionie Miejskim w Gorzowie Śląskim przeprowadzone zostały XI powiatowe zawody sportowo-pożarnicze.

W zawodach uczestniczył Jerzy Chęciński – Wiceburmistrz Olesna. Poczet flagowy wystawiała OSP Wysoka.

W zawodach łącznie wystartowało 30 drużyn z 7 gmin Powiatu Oleskiego. Były to wyłącznie drużyny strażackie, które wcześniej, podczas zawodów pożarniczych szczebla gminnego, w swoich gminach, zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach, sztafecie i ćwiczeniu bojowym. Zawody oceniał zespół sędziowski, któremu przewodniczył st. kpt. Andrzej Wróbel z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Oddzielna komisja oceniała już poza główną klasyfikacją ćwiczenia z musztry.

Gminę Olesno reprezentowały: młodzieżowa drużyna pożarnicza dziewcząt z Olesna,  młodzieżowa drużyna pożarnicza chłopców z Bodzanowic, drużyna kobieca z Łomnicy i dwie drużyny męskie z OSP Łomnica (zwycięzca zawodów gminnych) i OSP Wysoka (zwycięzca poprzednich zawodów powiatowych).

Wiele radości sprawił nam start oleskich drużyn. Drużyna męska OSP Łomnica wywalczyła pierwsze miejsce w powiecie oleskim. Drugie miejsce zajęła OSP Wysoka. Złoto wywalczyły również kobiety z OSP Łomnica, a drużyna młodzieżowa chłopców z OSP Bodzanowice brąz.

Dodatkowo męska drużyna z Łomnicy okazała się najlepsza w swojej kategorii w ćwiczeniach  z musztry.

Warto dodać, że to już czwarta edycja zawodów powiatowych, które kończą się w grupie męskiej zwycięstwem drużyn z gminy Olesno. W 2013 i 2015 roku zwyciężyła Łomnica, w 2017 roku Wysoka i w bieżącym ponownie na najwyższym podium stanęła Łomnica.