Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Zestaw ratunkowy dla OSP Olesno

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie otrzymali nowy zestaw do ratownictwa przedlekarskiego. Torbę przekazał opolski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

KRUS od wielu lat wspiera rozwój ratownictwa przedmedycznego poprzez wyposażanie jednostek OSP w zestawy ratownicze.

Przekazanie zestawu dla OSP Olesno miało uroczysty charakter. Odbyło się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Uczestniczyli między innymi Sylwester Lewicki – burmistrz Olesna, Henryk Kucharczyk – przewodniczący Rady Miejskiej w Oleśnie, przedstawiciele KRUS z Opola i Olesna, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, drużyna młodzieżowa OSP Olesno wraz z proporcem.

W uroczystości uczestniczyła także Violetta Porowska – wicewojewoda opolski, która przekazany zestaw nazwała „torbą życia”.

Wręczenia zestawu na ręce Rafała Wiktora - prezesa OSP Olesno dokonał Lech Waloszczyk - dyrektor opolskiego oddziału KRUS życząc by torba służyła częściej do prewencji i szkoleń zamiast interwencji.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: