Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Stadion Miejski w Oleśnie uroczyście otwarty!

BezNazwy_Panorama2.jpeg

7 października 2019 r. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki w towarzystwie gwiazdy polskiej lekkoatletyki – Jacka Wszoły i uczniów oleskich szkół, dokonał symbolicznego otwarcia Stadionu Miejskiego w Oleśnie po kompleksowej modernizacji.  

Uroczystość rozpoczęła się ceremoniałem olimpijskim, po którym głos zabrał Burmistrz Olesna oraz zaproszeni goście, a wśród nich Sekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Marcin Ociepa, dzięki któremu na budowę zaplecza sportowego pozyskaliśmy dodatkowy milion złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Następnie głos zabrał dr Bogdan Tomaszek, Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, który wręczył na ręce dyrektor PSP nr 3 Grażyny Lipińskiej zestawy sportowe z piłką do siatkówki podpisaną przez zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Janusz Trzepizur, lekkoatleta, skoczek wzwyż, również Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, gratulując naszemu miastu zrealizowanej inwestycji, życzył, by wśród dzieci i młodzieży obecnej na stadionie, znalazły się osoby, które dzięki swojemu talentowi i chęci do trenowania, a przy wykorzystaniu świetnego zaplecza sportowego jakim dysponujemy w tej chwili, w przyszłości stali się reprezentantami naszego kraju na arenach lekkoatletycznych.

_J9A4961.jpeg

_J9A4972.jpeg _J9A4977.jpeg

Otwarcie połączone zostało wyjątkowo z VI Festiwalem Pchnięcia Kulą, którego organizatorem od lat jest Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Oleśnie oraz zawodami biegowymi, by jak najlepiej zaprezentować możliwości jakie daje nowy obiekt.

Uczniowie, ale i mieszkańcy Olesna, którzy mieli możliwość uczestniczenia w imprezie, mogli zobaczyć jak rzuca oszczepem Mistrz Europy w kat. U 18 z 2017 roku oraz uczestnik tegorocznych Mistrzostw Europy kat. U 20 – Marek Mucha.

Dla dzieci klas 1- 4 przygotowano konkurencje na stacjach lekkoatletycznych oraz rozgrywki na korcie tenisowym, starsi zaś brali udział w biegach na 60 m i 300 m oraz próbowali swoich sił w pchnięciu kulą i rzucie bezpiecznym oszczepem. Jak przystało na prawdziwych sportowców, przez konkurencjami wszyscy wzięli udział w rozgrzewce, którą poprowadził Marcel Chodura, mieszkaniec Sowczyc, absolwent oleskich szkół, czynny zawodnik sekcji lekkoatletycznej klubu sportowego LUKS-MGOKSiR Korfantów (bieganie). 

Na kole do pchnięcia kulą stanęli sportowcy:

  • Piotr Goździewicz – kulomiot z Kalisza, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, a tegoroczny Mistrz w swojej kategorii. Zdeklasował rywali na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w 2017 roku, uczestnik zeszłorocznych igrzysk olimpijskich młodzieży ( 5 m-ce), tego samego roku stanął na podium Mistrzostw  Europy U18,  brał udział w Mistrzostwach Europy.
  • Janusz Trzepizur –  lekkoatleta, skoczek wzwyż, brał udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie (1980) (12. lokata w finale). W 1982 podczas halowych (Mediolan – 2,32 m) i letnich (Ateny – 2,27 m) mistrzostw Europy zdobywał srebrne medale. Dwukrotnie był mistrzem Polski na stadionie (1981, 1983), raz mistrzem Polski w hali (1982).
  • Dawid Kajkowski – mieszkaniec Kozłowic, który niespełna przed trzema laty przeszedł przeszczep nerki, a kilka tygodni temu w angielskim Newcastle wywalczył złoty krążek w rzucie piłką palantową. W pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem sięgnął po srebro.
  • Adam Krawulski kulomiot z Olesna, który w tym roku zajął 11 miejsce w 8 Halowych Mistrzostwach Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Toruniu.
  • Jacek Chochorowski - lekkoatleta, wieloboista, medalista mistrzostw Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowców oraz seniorów (srebro w 2017 oraz brązy w 2016 i 2018).

Po nich swoich sił spróbowali Burmistrz Sylwester Lewicki, Sekretarz Gminy Janusz Wojczyszyn oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Tomasz Kubicki, którzy zgodnie przyznali, że może za kilka lat ich wyniki będą choć zbliżone do mistrzowskich…


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, a w szczególności dyrekcji i nauczycielom PSP nr 3 oraz Panu Arturowi Chęcińskiemu, Gminnemu Koordynatorowi Sportu Szkolnego.


PODSUMOWANIE INWESTYCJI

Stadion:

- boisko główne, nawierzchnia trawiasta z rolki, 100m x 64m

- boisko treningowe 1, nawierzchnia trawiasta z rolki, 80m x 32,5 m

- boisko treningowe 2, nawierzchnia trawiasta z rolki, 67m x 27,5 m

- kort do gry w tenisa ziemnego, nawierzchnia poliuretanowa

- bieżnia 6 torowa 400m (okrążenie) i 100m (prosta), nawierzchnia poliuretanowa

- skocznia do skoku wzwyż, nawierzchnia poliuretanowa

- skocznia do skoku w dal i trójskoku, nawierzchnia poliuretanowa

- rzutnia do pchnięcia kulą, koło betonowe

- rzutnia do rzutu oszczepem, nawierzchnia poliuretanowa

- rzutnia do rzutu dyskiem/młotem . koło betonowe

- strefa sprawności, crossfit

- trybuna dla kibiców (przyjezdnych)

- trybuna dla kibiców niepełnosprawnych

- mała architektura ławki (6 sztuk), kosze (5 sztuk) 

Wykonawca: ANMED sp. z o.o.

Koszt4.186.420,00 zł


- automatyczne nawadnianie murawy boiska głównego (46 dysze) – BUDŻET OBYWATELSKI

Koszt81.475,00 zł


Zaplecze dla piłkarzy z trybunami:

Zakres inwestycji:

Powierzchnia zabudowy 360 m2

Kubatura budynku 1668 m3

Na parterze:

- zaplecze szatniowo-sanitarne dla widzów

- zaplecza szatniowo - sanitarne dla potrzeb zawodników,

- zaplecze szatniowo - sanitarne dla potrzeb osób niepełnosprawnych ,

- pokój sędziów z łazienką

- magazyn sprzętu sportowego i pomieszczenie techniczne

- sala konferencyjna

Na trybunie:

- widownię dla 528 osób

- zadaszenie części widowni (192 miejsca)

Wykonawca: ROMEX Budownictwo sp. z o.o., sp. k.

Koszt2.506.304,27 zł


Całkowita wartość Projektu  pn. „Rewitalizacja stadionu miejskiego oraz rewitalizacja traktu  spacerowego przy ul. Murka w Oleśnie" 10.999.743,17 zł

Łączna wartość wydatków kwalifikowanych: 8.099.108,48 zł

Dofinansowanie ze środków europejskich: 4.250.809,91 zł

Dotacja celowa z budżetu państwa: 748.676,03 zł

Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki: 991.700,00 zł


GALERIA NR 1

 

GALERIA NR 2

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: