Misterium św. Marcina w Borkach Wielkich

Od połowy lat 90-tych w Borkach Wielkich organizowane jest misterium ku czci św. Marcina. Jego wspomnienie przypada 11 listopada. Jest on też jednym z patronów drewnianego kościółka w Borkach Wielkich.

Świętowanie rozpoczęto po zmroku od uroczystej Msza św. Po liturgii św. Marcin na koniu poprowadził orszak alejkami boreckiej Kalwarii, gdzie borecka młodzież wspierana przez swoich rodziców przedstawiła inscenizację o Świętym dzielącym się swoim płaszczem z biedakiem. W orszaku licznie brały udział dzieci, które na misterium przyszły z lampionami.

Podczas misterium zagrała orkiestra dęta z Borek Wielkich. Orszakowi z pochodniami towarzyszyli strażacy, którzy również oświetlali teren przy pomocy masztu oświetleniowego, w który wyposażony jest samochód strażacki.

Na zakończenie, wszystkich zebranych proboszcz parafii, O. Grzegorz Pampuch OFM, zaprosił na poczęstunek. Podane zostały rogaliki i gorąca herbata z rumem (dla dzieci oczywiście bez tego dodatku). Dopisali zarówno parafianie jak i goście.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: