Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Oleśnie były wyjątkowe. W Mszy Św. w intencji Ojczyzny, oraz pod pomnikiem Lotników Polskich, zgromadzili się zarówno mieszkańcy Olesna jak i przedstawiciele szkół, gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych, instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i harcerze 3 Szczepu "Feniks" w Oleśnie. Po raz pierwszy w miejskich obchodach państwowego święta wziął udział poczet sztandarowy Gminy Olesno.

Uroczystości pod pomnikiem rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po nim głos zabrał Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który w przemówieniu przypomniał wszystkim zgromadzonym o wszystkich wydarzeniach, które zorganizowano w naszym mieście w ciągu całego Roku Stulecia Odzyskania Niepodległości.

146A1348.jpeg


Uroczystej oprawy obchodom dodała obecność żołnierzy Jednostki Wojskowej Nr 2286 Garnizonu Opole. Odczytany został Apel Pamięci oraz oddano salwę honorową, a uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Oleśnie przygotowali okolicznościowy program artystyczny. 

Dziękujemy wszystkim oficjalnym delegacjom, pocztom ze sztandarami i mieszkańcom Olesna za obecność!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: