UWAGA!!! Informujemy, że dnia 24 grudnia 2019 r. (Wigilia) Urząd Miejski będzie czynny w godzinach od 7:30 do 12:00.

X Święto Piernika /galeria zdjęć!/

We wtorek 3 grudnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich, już po raz dziesiąty, odbyło się Święto Piernika. Mogliśmy podziwiać kolorowe chatki, choinki i inne piernikowe cuda. Jak zwykle było pachnąco, świątecznie, bajecznie!


Kilka dni wcześniej, dnia 29 listopada 2019 r.  podsumowano  konkursy organizowane w ramach   „X Święta Piernika".

Komisja w składzie:

  1. Joanna Podgórska – Wiercińska  – pracownik Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Łosiów
  2. Iga Wiercińska
  3. Katarzyna Kościelna
  4. Lidia Surlej
  5. Irena Szulc – DFK Borki Wielkie
  6. Kornelia Hęcińska  – nauczycielka PSP Borki Wielkie
  7. Joanna Meryk  – nauczycielka PSP Borki Wielkie

dokonała oceny prac według regulaminowych kryteriów:

-  kształt piernika

-  estetyka pracy

- ogólny wyraz artystyczny

Na konkurs wpłynęło 114 prac:

  • 45 Piernikowych  Chatek
  • 55 Pierników
  • 14 Pierników Przestrzennych

Prace konkursowe dostarczono z 20 placówek oświatowych:

  • SP nr 3 Lubliniec
  • PSP nr 3 Olesno
  • PSP Borki Wielkie
  • PP Borki Wielkie
  • PSP Sowczyce
  • SP Sieraków
  • SP Wędzina
  • PP Wędzina
  • PSP nr 2 Olesno
  • PSP nr 1 Olesno
  • PP Łagiewniki Małe – Pawonków
  • PP nr 4 Olesno
  • PP Wysoka
  • PSP  Zębowice
  • PP Zębowice
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Gosławicach
  •  PSP Kościeliska
  • LO nr 9 Opole
  • LO II Opole
  • Żłobek Olesno

Wyniki konkursu

Kategoria „Piernikowa Chatka”

  I miejsce –   Aleksander Dziwis, SP nr 3 Lubliniec

         I miejsce -    Rodzina Dymarek z Sowczyc: Amelia, Filip, Sabina, Paweł, PSP Sowczyce

        I miejsce –     Rodzina Hu z Wędziny: Wiktoria, Weronika, PSP Borki Wielkie

        I miejsce –    Rodzina Trocha z Borek Wielkich: Maria, Norbert, PSP Borki Wielkie,

                             PP  Borki Wielkie

        I miejsce –    Rodzina Klos z Olesna: Natalia, Amelia, Anna, Piotr, Edeltrauda, PP nr 4 Olesno,  PSP nr 2 Olesno

        II miejsce –     Rodzina Ochman z Pawonkowa: Roksana, Gabriela, Babcia Brygida Swoboda, Dziadek Antoni Swoboda

        II miejsce –      Rodzina Plutów z Lublińca: Zuzanna, Zofia, Małgorzata, SP nr 3 Lubliniec

         II miejsce –      Józef  Krzeptowski z Mamą, PSP Borki Wielkie

        II miejsce –      Rodzina ZUG: Maria, Wiktoria, Franciszek Antonina Koch, PSP Borki Wielkie PP Borki Wielkie

        II miejsce –    Paulina Wróbel z Mamą, Karmonki Nowe, PSP Kościeliska

        III miejsce –   Rodzina Korzyniewskich  z Dobrodzienia: Olimpia, Mama Katarzyna, ZSP Gosławice

       III miejsce –    Mikołaj Śliwa i Antek Kwiatkowski, SP nr 3 Lubliniec

       III miejsce –    Rodzina Jadach z Zębowic: Julia, Katarzyna, LO nr 9 Opole

 

Wyróżnienie:

  • Rodzina Szubert z Olesna: Magda, Wojciech, Mama Ewelina, Babcia Urszula, PSP nr 2 Olesno
  • Rodzina Cieśla z Molnej: Amelia z Mama Marzeną, SP Ciasna
  • Wojtek Korzeniewski, PSP nr 3 Olesno
  • Rodzina Famuła z Sowczyc: Oliwia, Katarzyna, Robert, PSP Sowczyce
  • Rodzina Widera z Sowczyc: Julia, Justyna, Teodor, PSP Sowczyce
  • Rodzina Więcław z Olesna: Natalia, Alicja, Karolina, PSP nr 3 Olesno, PP nr 4 Olesno
  • Jakub Gbur, SP nr 3 Lubliniec
  • Rodzina Blozik z Olesna: Ania, Patrycja, Mama Karina, PSP nr 3 Olesno
  • Rodzina  Czernik z Olesna: Maja, Natalia, PSP nr 3 Olesno
  • Rodzina Rosół ze Świercza: Michał, Emilia, Agnieszka, Jerzy, PSP nr 3 Olesno

Nagrody specjalne:

  •  Nagroda za „Piernikową Wioskę”  Laura Wójtowicz i Mario Kozub, PSP Sowczyce
  • Nagroda za „Największą Piernikową Chatkę” Amelia Jaroń,  Nowe Karmonki, 
  • Nagroda za „Piernikową Stajenkę” Rodzina Ochman z Pawonkowa: Roksana, Gabriela
  • Nagroda za „Najsłodszą Chatkę” - Rodzina Kozala z Wędziny: Wiktoria,  Mama Monika, Ciocia Klaudia, PP Wędzina
  • Nagroda za „Karmnik z Ptaszkiem” Rodzina Goinda z Wędziny: Oliwia, Oskar, Patryk, PP Borki Wielkie, PSP Borki Wielkie
  • Nagroda za „Piernikowy Zamek” Rodzina Deja: Hanna, Zuzanna z Mamą, PP Borki Wielkie

Kategoria „Pierniki świąteczne” 

I miejsce –     Rodzina Respondek z Zębowic: Magdalena, Karolina, Samuel, PSP Zębowice

I miejsce –    Rodzina Jendrzej z Zębowic: Emilia, Hanna, Błażej, Anna, Krystian, PSP Zębowice , PP Zębowice

 I miejsce –      Rodzina Sobek z Borek Wielkich: Natalia, Ewa    

II miejsce –      Rodzina Klos z Olesna: Natalia, Amelia, mama Anna, tata Piotr, babcia

                          Edeltrauda Jurczyk,  SP nr  2 Olesno, PP nr 4 Olesno

II miejsce -      Rodzina Witek-Gręda-Pankosz z Olesna: Hania Witek, Emilka Witek, Anna Gręda, Piotr Pankosz, Piotruś Pankosz, PSP nr 3 Olesno

II miejsce -  Rodzina Jasik z Borek Wielkich: Justyna, Julia, PP Borki Wielkie

II miejsce -   Rodzina Kazuch z Lublińca: Oskar, ciocia Joanna Kołodziej, SP nr  3 Lubliniec

 II miejsce -      Rodzina Imiołczyk z Borek Wielkich: Piotr, Bernadeta, Hubert, PP Borki Wielkie

      II miejsce -      Rodzina Chmiel z Borek Wielkich: Laura, Dawid, Maria, PSP Borki Wielkie

      II miejsce -      Marta Wlazły z Lublińca, SP nr 3 Lubliniec

     III miejsce –     Rodzina Gładysz z Lublińca: Patrycja, Paulina, mama Mariola, tata Adam, SP nr 3 Lubliniec

     III miejsce -      Lena Jurczyk z Olesna, PSP nr 3 Olesno

     III miejsce –     Kacper Maleska, PSP Sowczyce

     III miejsce –     Jan Kubosch z Borek Wielkich, PP Borki Wielkie

     III miejsce –     Nadia Grzelak, SP nr 3 Lubliniec

Wyróżnienie:

  • Zosia Brodacka z Borek Wielkich, PSP nr 3 Olesno
  • Paweł i Piotr Brodaccy z Borek Wielkich, PSP Borki Wielkie
  • Rodzina Wiśniowskich z Wachowic: Zuzanna, Dominika, Jakub, Marek, Magdalena,    PSP nr 2 Olesno, PP nr 3 Olesno
  • Rodzina Hoja z Borek Wielkich: Filip, Wojciech, PSP Borki Wielkie
  • Maksymilian Pach z Lublińca, SP nr 3 Lubliniec
  • Rodzina Lewandowskich z Lublińca: Dominik, SP nr 3 w Lubliniec
  • Rodzina Sigmund z Olesna: Wojciech i Patrycja, PSP nr 3 Olesno
  • Mario Kozub, PSP Sowczyce
  • Szymon Trojanek, PSP nr 3 Olesno
  • Rodzina Porałów z Lublińca, Babcia – Lidia Skwarska, mama Jolanta, Bartosz, SP nr  3 Lubliniec

Nagrody specjalne:

  • Nagroda za „Piernikowy Bukiet” Hanna Deja z Borek Wielkich, PP Borki Wielkie

 

Kategoria „Piernik  Przestrzenny”

I miejsce –    Rodzina Galus z Borek Wielkich: Dawid, Rafał, Mama Alicja

PP Borki Wielkie, PSP Borki Wielkie

I miejsce –     Rodzina Goinda z Wędziny: Oliwia, Oskar, Patryk, PSP Borki Wielkie

I miejsce -      Rodzina Kozala z Borek Wielkich: Maja, Filip, Hanna, Grzegorz, PSP Borki Wielkie

II miejsce –     Rodzina Kazuch z Lublińca: Oskar z Ciocią Joanną, SP nr 3 Lubliniec

II miejsce –     Rodzina Witt z Łagiewnik Małych: Tomasz, Beata, ZSP Gosławice

II miejsce –     Rodzina Köhler z Borek Wielkich: Benjamin, Jonathan, PSP Borki Wielkie

III miejsce –    Rodzina Wicher z Wędziny: Mateusz,  Marcin, Angelika, Emilia,

                         PP Wędzina, SP Wędzina, SP Sieraków

Wyróżnienie:

Mika Artur z Mamą Elżbietą, SP nr 3 Lubliniec

Rodzina Gronek z Olesna: Natalia, Beata, PSP nr 3 Olesno

Rodzina Ligendza z Borek Wielkich: Ignacy, Konrad z Mamą  Aleksandrą, PP Borki Wielkie146A9539.jpeg


Podczas X Święta Piernika odbył się także Konkurs kolęd  i pastorałek w j. niemieckim (Weihnachtslieder-Wettbewerb in deutscher Sprache).

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach:
- uczniowie klas I -IV: zespół wokalny, solista
- uczniowie klas V -VIII: zespół wokalny, solista
Na scenie wystąpiło 127 młodych artystów,  reprezentujących 15 szkół z Gmin: Olesno, Radłów, Ciasna, Zębowice i Lubliniec.

W Konkursie udział wzięły następujące szkoły:

  1. PSP Kościeliska
  2. PSP Sternalice
  3. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ciasnej
  4. Szkoła Podstawowa  Glinica
  5. Szkoła Podstawowa Molna
  6. Szkoła Podstawowa   Sieraków
  7. PSP nr 1 Olesno
  8. PSP nr 3 Olesno
  9. PSP nr 2 Olesno
  10. PSP Sowczyce
  11. PSP Zborowskie
  12. PSP Bodzanowice
  13. ZSP Stowarzyszenia PRO Liberis Silesiae Gosławice
  14. PSP Zębowice
  15. SOSW im. K. Miarki SP nr 2 Lubliniec

Komisja w składzie:

  1.  Irena  Żołędź – nauczyciel   PSM I stopnia w Oleśnie
  2.   Małgorzata Kosarga- Bednarek - nauczyciel   PSM I stopnia w Oleśnie
  3.   Norbert Hober -  pracownik Starostwa Powiatowego w Oleśnie
  4.  Henryk Zug  –  prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi   Borki Wielkie
  5.  Krzysztof Baron – TSKN Olesno
  6. O. Grzegorz Pampuch - proboszcz
  7.  Ks. Leonard Nowak

oceniała występy artystów biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, wykonanie (poprawność językową, wymowę, walory głosowe, intonację, dykcję, frazowanie, muzykalność, ruchliwość, komunikatywność, świadomość wypowiedzi) oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nagrody w konkursie kolęd i pastorałek  w j. niemieckim otrzymali:

Grand Prix – Nagroda Publiczności      - Zespół KONICZYNKI – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu

Grand Prix – Nagroda Publiczności      - Zespół Tornado – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu

 Soliści I- IV

I miejsce                      -   Daria Brylka  - ZSP Ciasna

I miejsce                      -   Jakub Wieczorek - SP Molna

II miejsce                    -   Zofia Chyra - PSP Sieraków

II miejsce                    -   Lena Adler - Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae ZSP Gosławice

III miejsce                   -   Olaf Stanek – PSP nr 2 Olesno

III miejsce                   -   Paweł Matysik – PSP Sowczyce

III miejsce                   -   Amelia Rudaś – PSP nr 3 Olesno

Wyróżnienie   

  • Magdalena Lerche – PSP nr 2 Olesno
  • Karolina Skowronek – PSP Sowczyce
  • Weronika Waroch – PSP Kościeliska
  • Karolina Buła – PSP nr 3 Olesno

Soliści IV-VIII

I miejsce               - Marcel Pisula – PSP Kościeliska             

I miejsce               - Weronika Podzielny – PSP nr 1 Olesno             

II miejsce              - Kinga Kozłowska – ZSP Ciasna              

II miejsce              - Paulina Moj – PSP nr 2 Olesno                

III miejsce            - Dajana Kula – PSP Sowczyce        

III miejsce            - Julia Mura – SP Sieraków              

Wyróżnienie      

  • Weronika  Günter – PSP Sowczyce
  • Katarzyna Rabenda – PSP nr 2 Olesno

Zespoły I-IV

I miejsce                      -   Zespół Tuptusie – PSP Sternalice

I miejsce                      -   Zespół Gwiazdki – PSP Kościeliska

II miejsce                    -   Uczniowie klasy III – PSP Zborowskie

II miejsce                    -   Zespół Śnieżynki – PSP Sieraków

III miejsce                  -   Zespół Trommler – SP Glinica  

Wyróżnienie              

  • Uczennice klasy III – ZSP Ciasna
  • Oliwia Opołka, Maja Jakubowicz – PSP nr 2 Olesno
  • Zespół Glockchen – PSP nr 2 Olesno
  • Zespół Die Weihnachtsengelchen -   PSP nr 3 Olesno
  • Zespół Singende Weihnachtsknaben  PSP nr 3 Olesno

Zespoły V – VIII

I miejsce                      -   Zespół 5 Diamenten – PSP Zębowice

II miejsce                    -   Zespół Wokalno-Instrumentalny – ZSP  Ciasna

III miejsce                   -   Zespół Schulfreunde – PSP Sternalice

III miejsce                   -   Zespół Regenbogenkinder- PSP Kościeliska

Wyróżnienie              

  • Zespół Sterne – PSP nr 3 Olesno
  • Zespół Lebkuchen – PSP nr 1 Olesno
  • Dziewczyny z klasy VII – Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae
  • ZSP Gosławice
  • Zespół Regenbogen – PSP Kościeliska
  • Zespół Weihnachtsmädchen - PSP nr 2 w Oleśnie
  • Martyna Jurczyk i Maja Jeziorek - PSP nr 2 w Oleśnie
  • Sternchen  – PSP Bodzanowice

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: