Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Wystawa "Polscy Adwokaci na Śląsku w służbie społeczeństwu, prawu i godności ”

13 grudnia br. w holu Urzędu Miejskiego w Oleśnie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. „Polscy Adwokaci na Śląsku w służbie społeczeństwu, prawu i godności ”.

W uroczystości udział wzięli Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki wraz z Sekretarzem Gminy Januszem Wojczyszynem oraz Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu adw. Marian Jagielski wraz z przedstawicielami opolskiej adwokatury.

Prezentowana wystawa powstała w 2018 roku z okazji dwóch jubileuszy - 100-lecia Adwokatury Polskiej oraz 65-lecia Izby Adwokackiej w Opolu, dzięki współpracy Archiwum Państwowego w Opolu wraz z Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu adw. Marianem Jagielskim.

Wystawa prezentowana była wcześniej w opolskim ratuszu oraz 23 listopada 2018 r. podczas uroczystej gali jubileuszowej na Zamku Królewskim w Warszawie, gali która jest zwieńczeniem Jubileuszu 100-lecia Adwokatury Polskiej.

W naszym urzędzie można ją oglądać do końca tego roku - zapraszamy!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: