Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Nowy bus dla oleskiej "Dwójki"

W poniedziałek 10 lutego 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Oleśnie dokonano oficjalnego przekazania busa - VW Transporter T6, zakupionego przez Gminę Olesno na potrzeby przewozu niepełnosprawnych uczniów z gminnych placówek oświatowych, dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

W spotkaniu uczestniczyli - Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, Starosta Oleski Roland Fabianek, Dyrektor Oddziału Opolskiego PFRON Łukasz Żmuda, Sekretarz Gminy Janusz Wojczyszyn oraz ks. Tomasz Kornek.

Kluczyki do samochodu z rąk dyrektora oddziału opolskiego PFRON, a za pośrednictwem Burmistrza Olesna, otrzymał pan Jerzy Jeziorowski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie, w której znajdują się klasy specjalne, jednak z samochodu korzystać mogą uczniowie ze wszystkich placówek gminy Olesno.

Koszt zakupu samochodu wyniósł 132.500,00 zł, z czego dofinansowanie PFRON wyniosło 69.850,00 zł.

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: