Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Oleski Pomnik Historii z kolejną, ogromną dotacją!

810 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na II etap prac remontowo – konserwatorskich na XVI- wiecznym drewnianym kościele św. Anny!

Wniosek, który został przygotowany przy wsparciu Burmistrza Olesna i pracowników Urzędu Miejskiego, znalazł się na 20 miejscu na 1957 złożonych wniosków na ministerialnej liście rankingowej!

Warto podkreślić, że dotacja wynosi 100 % planowanych kosztów inwestycji co oznacza, że oleska parafia nie musi mieć wkładu własnego.

Jest to druga pula pieniędzy zdobyta z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za pozyskane w ubiegłym roku środki -  550 tysięcy złotych - wykonano I etap prac.

Nie ma wątpliwości, że ogromne znaczenie przy ocenie wniosku i wysokości przyznanej dotacji miał fakt, że kościół św. Anny znajduje się na liście Pomników Historii. Jest to prestiż, który przynosi w tej chwili wymierne korzyści!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: