Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

UWAGA RODZICE - rekrutacja do przedszkoli i klasy pierwszej

Wnioski o przyjęcie do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych przyjmowane będą w okresie od dnia 30 marca 2020 r. do dnia 07 kwietnia 2020 r.

Składając wniosek o przyjęcie do przedszkola lub klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

 1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres wybranej placówki (dopuszczalna jest fotografia dokumentów). Adresy mailowe wszystkich placówek podległych Gminie Olesno zostały zamieszczone poniżej.
 2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do wybranej placówki (przy zachowaniu zaostrzonych reguł sanitarnych w placówce zostanie wyznaczone miejsce, gdzie będzie można składać dokumenty – skrzynka do wrzucania dokumentacji związanej z postępowaniem rekrutacyjnym).

W przypadku rekrutacji do przedszkoli prosimy o składanie wniosku tylko do przedszkola pierwszego wyboru. W przypadku skorzystania z prawa składania wniosku do więcej niż jednej placówki, prosimy o wskazanie we wniosku przedszkoli, w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych. W sytuacji, gdy zabraknie miejsca w przedszkolu pierwszego wyboru, Dyrektor danej placówki jest zobowiązany przekazać wniosek do przedszkola drugiego i/lub trzeciego wyboru wskazanego przez rodzica.

Wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego wraz z oświadczeniem:

Dokumenty związane z rekrutacją do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dostępne są na stronach internetowych placówek.

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID19 zachęcamy do skorzystania z rekrutacji elektronicznej. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej. Takie rozwiązanie pozwoli z jednej strony na uniknięcie przez rodziców dziecka wychodzenia z domu w celu dostarczenia dokumentów,    z drugiej zaś nie będzie wymagało kontaktu z pracownikami przedszkola/szkoły.


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt elektroniczny lub telefoniczny z daną placówką.

Przedszkola:

 1. Publiczne Przedszkole w Bodzanowicach:
 2. Publiczne Przedszkole w Borkach Małych:
 3. Publiczne Przedszkole w Borkach Wielkich:
 4. Publiczne Przedszkole w Łowoszowie:
 5. Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Oleśnie:
 6. Publiczne Przedszkole nr 4 w Oleśnie:
 7. Publiczne Przedszkole w Sowczycach:
 8. Publiczne Przedszkole w Wachowie:
 9. Publiczne Przedszkole w Wojciechowie: rekrutacja.ppwojciechow@gmail.com
 10. Publiczne Przedszkole w Wysokiej:

Szkoły:

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie:
 2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Oleśnie: rekrutacjapsp3@gmail.com
 3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Bodzanowicach:
 4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Borkach Wielkich:
 5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Sowczycach:
 6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wachowie:
 7. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wojciechowie:

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: