Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Wszyscy możemy pomóc naszym rodzimym przedsiębiorcom. Data publikacji: 22.04.2020 r.

Wszyscy możemy pomóc naszym rodzimym przedsiębiorcom


 

Z inicjatywy Krajowej Izby Gospodarczej od marca br. upowszechniana jest ogólnopolska akcja pod nazwą „Nie pozwolę ci się zamknąć”. Jest to społeczna inicjatywa zachęcająca klientów do wcześniejszej zapłaty za dostawę lub usługę, która zostanie wykonana w przyszłości. Przekazywane producentom i usługodawcom środki, są wydawane na bieżące pilne potrzeby utrzymania firmy tj. częściowe wynagrodzenie dla pracowników, zapłatę za czynsz, media, itp.

Zaliczki przekazywane przez przyszłych konsumentów, mogą być uiszczane w różnej wysokości w zależności od charakteru usługi czy dostawy. Zwykle wynoszą od 50 zł w górę np. za drobne usługi gastronomiczne, typu lunch, kolacja, urodziny itp.).

Realizacja usług i dostaw nastąpi, gdy stan epidemii zostanie oficjalnie odwołany lub gdy przywrócona zostanie możliwość w miarę pełnego funkcjonowania punktów usługowo-handlowych. Cała akcja opiera się na wzajemnym zaufaniu oraz kontakcie klienta i przedsiębiorcy.

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli przyłączyć się do akcji, nigdzie nie muszą się rejestrować. Do kampanii można przystąpić informując o niej swoich klientów np. za pośrednictwem portali społecznościowych, poczty elektronicznej czy telefonów.

Inicjatywa skierowana jest nie tylko do właścicieli lokali gastronomicznych, salonów fryzjerskich czy gabinetów kosmetycznych ale również do wszystkich zainteresowanych takimi rozwiązaniami pozostałych usługodawców i producentów, którzy obecnie – zgodnie z rządowymi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa – nie mogą prowadzić działalności gospodarczej.

Jak wziąć udział

Udział w akcji jest bardzo prosty. Poniżej znajdziesz instrukcje, co trzeba zrobić:

Jesteś klientem?

1. Zgłoś się do lokalnego przedsiębiorcy, z usług którego korzystasz.
To może być Twoja ulubiona restauracja, cukiernia, fryzjer, kosmetyczka, siłownia, skład budowlany lub producent interesującego Ciebie produktu na terenie Gminy Olesno.

2. Zaproponuj zaliczkę na rzecz usług/towarów, które chcesz zakupić w przyszłości. Twoje wsparcie pozwoli - szczególnie małym przedsiębiorcom - na przetrwanie kryzysu, w tym zapłacenie czynszu, zapłacenie części pensji pracownika, itp.

  1. Pobierz paragon lub fakturę zaliczkową. W przyszłości będzie to podstawa do odebrania usługi lub produktu!

Jesteś przedsiębiorcą?

  1. Zachęcaj stałych klientów do udziału w akcji.

  2. Pobierz plakat i powieś go w swojej firmie w widocznym miejscu.

  3. Wydaj paragon lub fakturę zaliczkową. W przyszłości będzie to podstawa do odebrania przez Klienta usługi lub produktu!

Regulamin akcji i informacje dla uczestników
Plakat A3 czarny – pobierz pdf
Plakat A4 czarny – pobierz pdf
Ulotka A5 czarna – pobierz pdf

  1. Poniżej znajduje się regulamin wraz z instrukcją, jak wprowadzić zaliczkę na kasę fiskalną lub wystawić fakturę zaliczkową.

Plakat A3 biały – pobierz pdf
Plakat A4 biały – pobierz pdf
Ulotka A5 biała – pobierz pdf

Szczegóły inicjatywy dostępne są pod adresem:

https://kig.pl/nie-pozwole-ci-sie-zamknac/


 


 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: