Wspomnienie o św. Janie Pawle II w 100. rocznicę urodzin

Punktualnie o 12:00, 18 maja 2020 r. pod pomnikiem św. Jana Pawła II przy oleskim Rynku, uczciliśmy pamięć Papieża Polaka w 100. rocznicę Jego urodzin.

Po krótkim wspomnieniu przez Burmistrza Olesna Sylwestra Lewickiego, sylwetki Papieża oraz wydarzeń, które odbyły się w naszym mieście, a które powiązane były z osobą Jana Pawła, młodzi muzycy z Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie wraz z dyrektorem  dr. Korneliuszem Wiatrem, zagrali i zaśpiewali "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II oraz "Czarna Madonno" oraz "You Rise Me Up" (wyk. Anna Brodacka, Julia Witek, Mateusz Zolisz), dodając wyjątkowej oprawy tej symbolicznej uroczystości.

Krótką modlitwę przy pomniku odmówił ksiądz proboszcz Walter Lenart.

Pod pomnikiem wiązanki kwiatów w imieniu mieszkańców gminy i powiatu złożyli Burmistrz Olesna wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Kucharczykiem oraz Starosta Oleski Roland Fabianek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Ewą Cichoń.

Na deptaku przy ul. Pieloka ustawiona została okolicznościowa wystawa, na której można zobaczyć m.in. innymi zdjęcia z licznych spotkań oleśnian z Ojcem Świętym. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do oglądania wystawy.


  • W terminie 14-16 września 2011 r., odbyła się w Oleśnie IV Krajowa Konferencja Samorządy dla Jana Pawła II, podczas której Burmistrz Sylwester Lewicki wmurował kamień węgielny pod pomnik Jana Pawła II
  • Oleski pomnik Jana Pawła II został odsłoniety 3 maja 2013 roku. Wykonana w brązie płaskorzeźba przedstawia wizytę oleskich ministrantów w Watykanie. Jej autor prof. Józef Stasiński z Poznania zaprojektował ją na podstawie fotografii.
  • Na odwrocie monumentu umieszczona została róża, która jest symbolem Olesna.
  • Na pomniku zamieszczono cytat: „Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo... raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością. Abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy”.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: