Od 19 czerwca częściow zostaną otwarte stadiony piłkarskie.

Od 19 czerwca częściowo zostaną otwarte stadiony piłkarskie

           Po przerwie związanej z epidemią spowodowaną COVID-19, od 29 maja 2020 r. piłkarze PKO Ekstraklasy oraz I i II ligi wracają na boiska. Wznowienie rozgrywek to pierwszy krok w powrocie do sportowej normalności. Kolejny – czyli częściowe otwarcie stadionów dla kibiców – już od 19 czerwca 2020 r. Fani piłki nożnej będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach. Co ważne – wszystko odbędzie się w odpowiednim reżimie sanitarnym.

           Aby zadbać o bezpieczeństwo związane z COVID-19, wprowadzone zostaną specjalne zasady dotyczące zakupu biletów, odpowiedniego zajmowania miejsc oraz wymogów epidemicznych. Nowe zasady związane z powrotem kibiców na stadiony zostaną wypracowane we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

           „Sport jest potrzebny nam wszystkim – dla zdrowia i hartu ducha. Ma dawać radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom” – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk oraz prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.

            Szef rządu podkreślił, że w trudnym czasie związanym z COVID-19 państwo polskie nie zostawiło klubów sportowych samymi sobie. Wiele z klubów skorzystało z pomocy Tarczy Finansowej. Otrzymały one ponad 25 mln zł – powiedział Mateusz Morawiecki. Co ważne, przy klubach sportowych pozostali także sponsorzy – spółki Skarbu Państwa.

Jak będzie wyglądało odmrażanie trybun piłkarskich w praktyce?

  • Od 19 czerwca kibice będą mogli zająć do 25 proc. miejsc na stadionach piłkarskich.
  • Fani futbolu będą usadzeni w odpowiedni sposób, tak żeby nie dochodziło do grupowania się.
  • Stosowane będą odpowiednie zasady dotyczące dezynfekcji, zakupu biletów oraz  dochodzenia kibiców do stadionu.

Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej

do kibicowania swoim drużynom.

 

 

 

 

 

Źródło informacji: www.gov.pl

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: