Reprezentanci oleskich szkół podstawowych w dużej mierze zdominowali powiatowe rozgrywki sportowe, które udało się przeprowadzić w roku szkolnym 2019/2020.

Sportowcy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:

• Igrzyska Dzieci – klasy IV-VI
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej – klasy VII-VIII

W  młodszej kategorii wiekowej oleskie szkoły zdominowały te rozgrywki zdecydowanie wygrywając.

7. Zębowice - 14 pkt.

Natomiast w klasyfikacji szkół najlepszą okazała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie, która zdobyła 1 miejsce na 20 startujących szkół. Trzecie miejsce przypadło natomiast w udziale Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Oleśnie.

W starszej kategorii wiekowej – Igrzyska Młodzieży Szkolnej sportowcy oleskich szkół w klasyfikacji gmin zajęli wysokie II miejsce, nieznacznie ulegając zawodnikom z gminy Praszka.

1. Praszka - 105 pkt.
  2. Olesno - 100 pkt.
  3. Radłów - 63 pkt.
  4. Rudniki - 61 pkt.
  5. Dobrodzień - 51 pkt.
  6. Zębowice -14 pkt.

Najlepszą szkołą okazała się Oleska Jedynka, która zdobyła I miejsce wśród 22 startujących szkół. Na 7 miejscu w tej kategorii uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie, na 10 miejscu Publiczna Szkoła Podstawowa z Bodzanowic, natomiast na 16 miejscu Publiczna Szkoła Podstawowa z Borek Wielkich.

Największym sukcesem sportowym, jaki udało osiągnąć się w szkolnych rozgrywkach sportowych, było IV miejsce zdobyte przez drużynę dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnie w finale wojewódzkim w sztafetowych biegach przełajowych.

Młodym sportowcom dziękujemy i gratulujemy!