Z Olesna do Islandii - ogromny sukces ucznia oleskiego liceum z Olesna do Islandii!

Piotr Zug, uczeń drugiej I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnie będzie reprezentował Polskę na 31. Zawodach Matematycznych Państw Bałtyckich, które odbędą się 12-16 listopada 2020 r. w Reykjaviku w Islandii.
„Baltic Way” to prestiżowe zawody 11 państw położonych nad Bałtykiem: Danii, Estonii, Finlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji oraz Sankt Petersburga (Rosja). Piotr został powołany do pięcioosobowej reprezentacji Polski ponieważ w najstarszej polskiej olimpiadzie przedmiotowej, która w tym roku odbywała się po raz siedemdziesiąty pierwszy, uzyskał tytuł finalisty z wyróżnieniem. Ten ogromny sukces Piotra nie jest dziełem przypadku, a efektem uzdolnień i ogromnej pracy.
W maju 2020 r. Piotr został także laureatem XVIII Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, zajmując X miejsce w Polsce. Osiągnięcie jest tym większe, że są to zawody otwarte, czyli w jednej kategorii rywalizują studenci, uczniowie szkół średnich i dorośli pasjonaci geometrii.
W tegorocznej kolekcji Piotra jest także 1. miejsce w Polsce konkursie „Alfik Matematyczny”, wygrana w XIII Regionalnym Konkursie Matematycznym im. S. Banacha (we wspólnej kategorii licealistów), wyróżnienie w 52. Małej Olimpiadzie Matematycznej w Opolu oraz jeden z najwyższych wyników w Polsce w konkursie Kangur Matematyczny.
To niesamowicie imponująca lista sukcesów jak na jeden rok szkolny. Można zaryzykować tezę, że takiego matematycznego talentu ziemia oleska jeszcze nie miała.

Gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki!!

Piotr Zug.png

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: