Wizyta Marszałka Sejmu Elżbiety Witek w Oleśnie

W sobotę 4 lipca 2020 r. Olesno odwiedziła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Podczas spotkania z mieszkańcami na oleskim Rynku omówiła m.in. rządowe programy socjalne i działania przeciwdziałające skutkom pandemii koronawirusa.

Wśród gości obecni byli  m.in. Poseł na Sejm RP Violetta Porowska, senator Jerzy Czerwiński, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz mieszkańcy.

Marszałek Sejmu przedstawiła dokonania rządu i Prezydenta Andrzeja Dudy w ostatniej kadencji oraz plany na najbliższe lata.

Głos zabrał także Burmistrz Olesna, podkreślając, że wizyta Marszałka Sejmu to historyczny moment dla naszego miasta, dotąd bowiem nie gościliśmy najważniejszej po Prezydencie osoby w państwie. Korzystając z okazji Burmistrz wymienił zrealizowane działania i inicjatywy samorządu, które zostały wsparte przez prezydenta Andrzeja Dudę tj. wpis na prezydencką listę Pomników Historii kościoła św. Anny w Oleśnie, dzięki czemu w tej chwili Parafia pw. Bożego Ciała, może liczyć na ogromne dotacje na remont obiektu, czy też doprowadzenie do skutku największej inwestycji w dziejach Olesna – budowy obwodnicy miasta.

Po oficjalnej części spotkania Marszałek Sejmu odpowiadała na pytania zebranych, a po nich udała się do kościoła św. Anny, by na żywo zobaczyć nasz Pomnik Historii.

Historię kościoła przedstawiła Ewa Cichoń, dyrektor Oleskiego Muzeum Regionalnego.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: