Kameralne Dni Olesna za nami. W sobotę kolejny koncert.

Podczas minionego weekendu, kiedy świętowaliśmy w Oleśnie odpust ku czci św. Anny, mieliśmy okazję uczestniczyć także w wyjątkowo kameralnych "Dniach Olesna".  W piątek zorganizowana została tzw. cicha dyskoteka, a w sobotę uruchomiliśmy plenerowe sceny koncertowe - na Rynku, gdzie wystąpił zespół Drake Sea Folk Group i na promenadzie, gdzie posłuchać mogliśmy największych przebojów polskich i zagranicznych w wykonaniu Sary Kuleszy z zespołem.
Po występie młodych muzyków z Olesna i okolic, na oleskiej promenadzie wystąpił Michał Sobierajski, finalista II edycji The Voice of Poland, który oczarował publiczność muzyczną wrażliwością, grając i śpiewając nie tylko znane piosenki, ale przede wszystkim swoje autorskie kompozycje. 

W niedzielę na promenadzie odbył się seans filmowy pod chmurką, obejrzeliśmy zabawny, wakacyjny film pt. "I tak Cię kocham". 

Więcej w relacji:

 

W najbliższą sobotę (1 sierpnia) plenerowego grania ciąg dalszy. Tym razem na Rynku o godzinie 20:00 wystąpi zespół NIVEL, czyli czwórka przyjaciół, która postanowiła, że założy zespół muzyczny, który będzie inny niż wszystkie. Okres wspólnego tworzenia muzyki trwa już blisko 10 lat i z powodzeniem owocuje coraz częstszymi koncertami. Ich muzyka cechuje się własną interpretacją tradycyjnych pieśni różnych krajów. Grając przez wiele lat muzykę z różnych stron świata, chętnie sięgają do ludowej muzyki z Argentyny, Francji, Macedonii, Brazylii, a ostatnio także regionów bałkańskich i skandynawskich. W dużym stopniu czerpią inspiracje z dorobku wielkich kompozytorów i wirtuozów światowej sławy, takich jak Astor Piazzolla, Richard Galliano, Chick Corea, Pat Metheny czy Miles Davis. 

NIVEL.png

W niedzielę o 21:00 kino plenerowe w amfiteatrze. Zapraszamy na oscarowy film pt."Green Book". 

kinogreen (002).jpeg

Serdecznie zapraszamy!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: