Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

100. rocznica Bitwy Warszawskiej

W sobotę 15 sierpnia 2020 r. obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego, 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej "Cudu nad Wisłą".

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, w tym roku miejskie obchody będą miały charakter bardzo symboliczny.

W kościele pw. Bożego Ciała o godzinie 11:00 odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny. Wezmą w niej udział przedstawiciele samorządu Gminy Olesno wraz z pocztem sztandarowym. Po mszy św. Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki uda się pod pomnik Lotników Polskich, gdzie w imieniu mieszkańców Olesna złoży wiązankę kwiatów.

15 sierpnia.png

W niedzielę 16 sierpnia, zapraszamy na Rynek na występ Kłobuckiej Kapeli Podwórkowej "U Andrzeja".
Kapela powstała pod koniec 1998 roku z inicjatywy Andrzeja Jelonka. Zespół jest reprezentantem miejskiego folkloru, swój repertuar opiera na starych tekstach lwowsko-warszawskich. Za cel członkowie obrali kultywowanie dawnych, zapomnianych melodii poprzez podwórkowe muzykowanie. Kapela może pochwalić się występami na antenie Polskiego Radia Katowice oraz Telewizji Polskiej. Skład zespołu, obok Andrzeja Jelonka (odpowiedzialnego za wokal i grającego na gitarze i banjo), tworzą Franciszek Ochmański (akordeon, śpiew) i Stanisław Ochmański (kontrabas, konferansjer).

andrzejplakat (002).png

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: