Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Odszedł od nas śp. Bernard Smolarek

Z głębokim żalem informujemy, że w wieku 88 lat zmarł Bernard Smolarek. 

śp. Bernard Smolarek.png

Był jedną z głównych postaci sceny politycznej i samorządowej gminy Olesno oraz liderem mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie. Był inicjatorem powstania i budowy szkoły dwujęzycznej w Oleśnie. Między innymi dzięki jego uporowi i wierze koncepcję tę udało się doprowadzić do końca. Od 1989 do 1998 r. był Przewodniczącym Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Częstochowskiego.

W roku 1998 zdecydowaną większością głosów wybrano go Przewodniczącym TSKN Powiatów Olesno, Lubliniec, Kłobuck i Tarnowskie Góry. Odwaga, wiara w celowość raz podjętych działań, upór, życzliwość i zrównoważony charakter utwierdzają jego autorytet wśród wszystkich mieszkańców miasta i gminy Olesno. Nieobce było mu zaangażowanie w życie samorządu gminnego. W latach 1994-1998 był radnym Rady Miejskiej w Oleśnie. 

Wchodził w skład Zarządu Miejskiego i Komisji Oświaty i Kultury. Od roku 1998 radny Rady Powiatu w Oleśnie, członek Zarządu Rady Powiatu, członek Komisji Oświaty i Komisji Zdrowia. Czynnie działał w strukturach Towarzystwa Dobroczynnego Niemców na Śląsku Opolskim, które niesie pomoc rodzinom żyjącym poniżej minimum socjalnego. Był członkiem Rady Nadzorczej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie, członkiem Towarzystwa Pomocy Szpitalowi w Oleśnie oraz Towarzystwa działającego na rzecz budowy hospicjum w Oleśnie. 

Przez wszystkich był ceniony za zdrowe, gospodarskie spojrzenie, wyważone poglądy i chęć działania na rzecz lokalnej społeczności. 


Rodzinie oraz Bliskim

wyrazy najszczerszego współczucia

składają

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki,

Przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Kucharczyk,

oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Oleśnie.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: