Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

5 września odszedł do wieczności kard. Marian Jaworski

5 września odszedł do wieczności kard. Marian Jaworski, jeden z najbliższych współpracowników św. Jana Pawła II, metropolita lwowski senior. W sierpniu 2020 skończył 94 lata.

 

Olesno miało zaszczyt dwukrotnie gościć śp. Kardynała Mariana Jaworskiego.

13 września 2011 r. podczas IV Konferencji Samorządy dla Jana Pawła II do uczestników skierował piękne słowa o swoim Przyjacielu Janie Pawle II – „To co się nieraz wydaje ludziom, że rządzą i wyznaczają bieg historii to nie jest prawda. My widzimy dobrze ile potrafił zrobić jeden człowiek, Jan Paweł II, który był narzędziem Pana Boga i całkowicie się jemu zawierzył”.

W tej chwili, kiedy do domu Pana powołany został śp. Kardynał Jaworski, możemy powiedzieć, że i On był narzędziem Pana Boga, który swoim życiem dawał przykład niezwykłej wiary i wielkiego zjednoczenia z Bogiem, a zarazem był tak bardzo bliski drugiemu człowiekowi, o czym mogliśmy się przekonać osobiście również dwa lata później, 3 maja 2013 r. kiedy ponownie spotkał się z Oleśnianami, na uroczystości odsłonięcia pomnika Jana Pawła II na oleskim Rynku. Mieliśmy wtedy okazję pokazać Mu nasze sanktuarium św. Anny, które zrobiło na Nim ogromne wrażenie.

Z wdzięcznością wspominamy świadectwo Jego ziemskiego życia, a w pamięci zachowujemy wszystkie spotkania i odbyte rozmowy, a także życzliwość z jaką spotykaliśmy się za każdym razem, odwiedzając śp. kard. Mariana Jaworskiego w Krakowie.

Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi w smutku po Jego odejściu.

 

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: