Pakiety ochronne dla strażaków

Gmina Olesno była gospodarzem niecodziennego spotkania, podczas którego Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego przekazał wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu oleskiego pakiety z zestawami środków ochrony osobistej w ramach projektu „Opolskie przeciw COVID-19”.

Spotkanie odbyło się na stadionie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w dniu 09 września. Na spotkanie ze strażakami przybyli także starostowie powiatu oleskiego, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu oleskiego, komendant powiatowy państwowej straży pożarnej, komendanci gminni OSP oraz przedstawiciele zarządów OSP RP szczebla wojewódzkiego i powiatowego.

Pakiety ochronne wręczone zostały prezesom i naczelnikom 64 jednostek OSP z siedmiu gmin powiatu oleskiego, w tym 16 jednostkom OSP z gminy Olesno.

W skład zestawu wchodzą maseczki i półmaski filtrujące, rękawice, kombinezony ochronne, gogle ochronne, płyny do dezynfekcji, przyłbice, dekontaminator oraz ozonator.

Spotkanie na oleskim stadionie było także doskonałą okazją do odznaczenia zasłużonych strażaków.

Między innymi uchwałą prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Złotym Znakiem Związku odznaczony został wieloletni naczelnik OSP Borki Małe, pan Antoni Brodacki.

Antoni Brodacki członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Borkach Małych jest od 52 lat, funkcję naczelnika pełni nieprzerwanie od 15 lat. Był jednym z inicjatorów budowy dużej i funkcjonalnej strażnicy. Uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych (m. in. powódź w 1997 roku i pożar stolarni w Dobrodzieniu w 2001 roku). Jego pasją jest także gra w orkiestrze dętej, która od wielu lat funkcjonuje w Borkach Małych.

Odznaczenie wręczył Andrzej Borowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu w asyście Sylwestra Lewickiego – Burmistrza Olesna, a zarazem członek zarządu wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: