Anna Maria Jopek gwiazdą tegorocznego Przeglądu Piosenki Poetyckiej

Tegoroczny XXI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej odbędzie się w sobotę 3 października. Gwiazdą Przeglądu będzie Anna Maria Jopek.

godz. 15:00 - przesłuchania konkursowe
godz. 20:00 - koncert laureatów Przeglądu
 

UWAGA - wejście na część wieczorną (20:00) tj. koncert laureatów i koncert Anny Marii Jopek wyłącznie za okazaniem "wejściówki".

Wejściówki do odebrania w sekretariacie MDK od dnia 15.09. w godz.8:00-16:00 - ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 ilość wejściówek znacznie ograniczona.

Ponadto obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczką, zachowanie dystansu 1,5 m i dezynfekcja rąk przy wejściu.

Zapraszamy wykonawców do udziału w części konkursowej Przeglądu - szczegóły na https://www.mdk.olesno.pl/serwisy/przeglad/index.php

ANNA MARIA JOPEK z zespołem

Zespół przyjaciół i pasjonatów. Wszyscy w drużynie Jopek są frontmanami własnych projektów.
Annie Marii Jopek na scenie towarzyszyć będą: Paweł Dobrowolski (perkusja), Robert Kubiszyn (bas) oraz Paweł Tomaszewski (fortepian).
„Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie” – wyznaje Jopek. I szybko dodaje: „Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu”. Usłyszymy utwory z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice. „Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem”.

ANNA MARIA JOPEK - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Mając zaledwie 12 lat zadebiutowała jako pianistka w cyklu koncertów dla dzieci w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Debiut wokalny Anny Marii Jopek miał miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk “Słowiański Bazar” w Witebsku na Białorusi, gdzie otrzymała nagrodę osobiście przyznaną jej przez Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów.
W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą oraz Wojciechem Młynarskim, a na światowych scenach występowała z takimi osobistościami jak: Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba.
W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wśród których są: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Hollywood Bowl w Los Angeles, Royal Festival Hall w Londynie, Hamer Hall w Melbourne, Blue Note Tokyo oraz opery: w Tokio i Tel Awiwie. Nagrywała w londyńskich studiach: Real World Studios Petera Gabriela i legendarnym Abbey Road oraz The Power Station na Manhattanie. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie.
Od kilku ostatnich lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w Teatrze Starym w Lublinie w spektaklu „Czas Kobiety” w reżyserii prof. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę z Robertem Kubiszynem. W 2014 podjęła współpracę z międzynarodową grupą Teatr Pieśń Kozła, wstępując na Fringe Festival w przedstawieniu "Return to the Voice". Wspomniany spektakl dostrzegł twórca serialu „Wikingowie” Michael Hirst. Jopek występuje w jednym z odcinków serialu
Ostatnia płyta pt. „Ulotne” nagrana wspólnie z Branfordem Marsalistem uzyskała status platynowej.

Jesienią 2020 r. Anna Maria Jopek wraz z 10-cio osobowym zespołem kontynuuje premierową trasę koncertową „Przestworza".

119582033_2299614373504635_7457188677539653010_o.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: