Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Tenisowa niedziela w Oleśnie

W niedzielę, 20 września 2020 r., na kortach tenisowych „U Wąsińskich” odbyło się zakończenie I Oleskiej Ligi Tenisa wspieranej przez Gminę Olesno oraz lokalnych przedsiębiorców. Wydarzeniu sprzyjała słoneczna pogoda, więc zarówno frekwencja jak i pozytywne nastroje dopisały, a wydarzenie przybrało formę festynu.

Rozgrywki w lidze odbywały się w czterech kategoriach: OLT Kids dla najmłodszych, OLT Start dla osób dorosłych początkujących, OLT Women dla Pań oraz OLT OPEN dla wszystkich. Uczestnicy ligi trenowali nie tylko na prywatnych kortach, ale również na nowo wybudowanym korcie tenisowym znajdującym się na terenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie. Podczas wydarzenia odbyła się uroczystość wręczenia nagród i pucharów dla najlepszych, które wręczył Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki.
Warto wspomnieć, że Oleska Liga Tenisa to pierwsze takie wydarzenie organizowane na terenie naszego miasta aktywizujące mieszkańców Olesna i okolic do współzawodnictwa tenisowego prowadzonego w formule rozgrywki ligowej.

Wyniki pierwszej edycji Oleskiej Ligi Tenisa

OLT Kids

 1. Michał Gliński
 2. Patrycja Kwiatoń
 3. Aleksander Buchta
 4. Dominika Pigło

OLT Women

 1. Justyna Lembke-Rarok
 2. Brygida Bertram
 3. Iza Więcław
 4. Patrycja Hądzel

OLT Start

 1. Radosław Gliński
 2. Łukasz Kwiatoń
 3. Bensz Łukasz
 4. Grzegorz Korzeniewski

Rywalizacja do samego końca rozgrywek była zacięta Turniej Masters wyłonił zwycięzców Oleskiej Ligi Tenisa w kategorii Open.

OLT Open

 1. Marek Grabiński
 2. Michał Kwaśnicki
 3. Kamil Gmyrek
 4. Mateusz Wąsiński

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: