Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Komunikat Burmistrza Olesna

Szanowni Mieszkańcy!

W ostatnich dniach kilku mieszkańców naszej gminy otrzymało pozytywny wynik testu na Covid-19. Potwierdzamy, że wśród zarażonych są pracownicy gminnych placówek oświatowych.

W związku z tym placówki te zostały objęte nadzorem epidemiologicznym (Publiczne Przedszkole w Borkach Wielkich, Publiczne Przedszkole nr 3 w Oleśnie, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Oleśnie i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Oleśnie), a oddziały przedszkolne (2 oddziały PP nr 3 w Oleśnie), w których osoba zarażona miała bezpośredni kontakt z dziećmi, przeszły na hybrydowy tryb nauczania. 

Czym jest nadzór epidemiologiczny?

Zajęcia w szkołach i przedszkolach odbywają się normalnie, a osoby, które pracują lub uczą się w budynku, w którym przebywała osoba zarażona, jednak nie miały z nią bezpośredniego kontaktu, zobowiązane są do kontrolowania swojego stanu zdrowia, mierzenia temperatury i ograniczenia do minimum kontaktów towarzyskich poza miejscem pracy/nauki. 

Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować ryzyka zarażenia się koronawirusem, jednak możemy ograniczyć jego rozprzestrzenianie się, dlatego ponownie zwracam się z prośbą o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w zamkniętych miejscach publicznych. 

Urząd Miejski w Oleśnie pracuje normalnie, jednak w dalszym ciągu przypominamy, że dzięki istniejącej platformie ePUAP, a także poczcie elektronicznej, większość spraw urzędowych możemy załatwić bez kontaktu osobistego, podobnie jak w innych instytucjach publicznych. 

 

Zwracam się także z prośbą o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji otrzymywanych głównie za pomocą mediów społecznościowych. Realnie oceniajmy zagrożenie zarażeniem, a przede wszystkim dbajmy o zdrowie swoje i swoich najbliższych!

 

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: