Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Odszedł od nas śp. Tadeusz Rutko

T. RutkoBW.jpeg

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 1 listopada 2020 r., zmarł Tadeusz Rutko - społecznik, wieloletni Radny Rady Miejskiej w Oleśnie. Miał 67 lat.

wstążka_.jpeg

Tadeusz Rutko był aktywnym działaczem społecznym, cieszącym się wielkim autorytetem wśród mieszkańców Gminy Olesno, czego dowodem było pełnienie przez niego funkcji Radnego Rady Miejskiej w Oleśnie od 2014 roku.. Zawodowo związany był z Powiatową Państwową Strażą Pożarną w Oleśnie, gdzie przez 28 lat kierował wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi. Od 1992 roku do przejścia na emeryturę w 1998 roku był dowódcą Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej. Od 1986 roku społecznie pełnił funkcję Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Olesno, w której funkcjonuje 16 jednostek OSP.

Był organizatorem działań prewencyjnych oraz operacyjno-bojowych. Przez wiele lat organizował i szkolił młodzieżowe drużyny pożarnicze. Dowodem na osiągnięcia w poziomie ich wyszkolenia są wysokie lokaty drużyn podczas zawodów na szczeblu gminnym i powiatowym oraz udział w zawodach międzynarodowych w kraju i za granicą.

Przez wiele lat przygotowywał młodzież szkolną do turniejów wiedzy pożarniczej oraz aktywnie uczestniczył w pracach organizacyjnych turniejów.

Był zaangażowany społecznie w życie ogrodów działkowych w Oleśnie. Jako prezes Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Relaks", dbał w szczególności o estetykę i rozwój infrastruktury ogrodów. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć, które służą bezpośrednio społeczności oleskich działkowców. Był członkiem Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców oraz członkiem Prezydium Okręgowego Zarządu Opolskiego Polskiego Związku Działkowców.

Za swoją pracę i osiągnięcia nagrodzony licznymi wyróżnieniami - Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Znakiem Związku OSP RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa oraz medalem "Zasłużony dla Ziemi Oleskiej" i „Różą Olesna”.

Śp. Tadeusza zapamiętamy jako człowieka niezwykle serdecznego i życzliwego, a Jego pogodny uśmiech na zawsze pozostanie w naszej pamięci... 

 

Żonie, Dzieciom oraz wszystkim bliskim

wyrazy najszczerszego współczucia

składają:

Burmistrz Olesna

Sylwester Lewicki,

Radni Rady Miejskiej  w Oleśnie

oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Oleśnie.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: