Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

6 grudnia najlepsi maratończycy pobiegną w Oleśnie!

6 grudnia w Oleśnie będzie można spotkać nie tylko Mikołaja, ale i maratończyków, tylko musicie być czujni, bo im przebiegnięcie 42,195 km zajmuje niewiele ponad 2 godziny.

Niestety obecne warunki nie pozwalają na udział kibiców na trasie, ale dzięki kamerom na miejscu, będziemy mogli śledzić cały bieg online - na stronie PZLA Polski Związek Lekkiej Atletyki i stronie www.olesno.pl.

O tym jak ważne dla zawodników jest wystartowanie w maratonie w Oleśnie, opowiedział aktualny, najlepszy polski maratończyk Henryk Szost (2:07:39).

Fragment wywiadu w którym zostaliśmy jako miasto bardzo wyróżnieni - "Rozmawialiśmy w niedzielę, a we wtorek mieliśmy już wytypowane Olesno, gdzie burmistrz, władze, policja, wszyscy się zgodzili, żeby takie zawody przeprowadzić. Miasto stanęło mega na wysokości zadania."  Polecamy lekturę całego wywiadu - https://bieganie.pl/?show=1&cat=5&id=11021.

Maraton.png

banerki maraton oleski-02.jpeg

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: