Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 12:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Ogromne emocje na Maratonie Oleskim!

Wielkie emocje towarzyszyły zawodnikom i ich trenerom podczas rozgrywanych w niedzielę 6 grudnia 2020 r. w Oleśnie 40. PZLA Mistrzostwach Polski Kobiet i 90. Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Maratonie.  

Trasa królewskiego dystansu liczyła 42,195 km i biegła przez ulice osiedla Walce, Wachów i Wachowice, z dokładnością do aż 5 centymetrów, dzięki dokładnej atestacji pana Tadeusza Dziekońskiego, który był także jednym z zawodników.  

Na linii startu stanęli najlepsi polscy maratończycy. Trasa nie była łatwa, a silnie wiejący wiatr dodatkowo utrudniał bieg po wymarzone minima olimpijskie. Pomimo to, wszyscy zawodnicy byli wdzięczni za możliwość sprawdzenia się, bo Maraton Oleski był ostatnią szansą w tym roku po sięgnięcie po przepustkę do Tokio.

_46A6383.jpeg 

Uczestnikom wiatru w plecy życzył Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki oraz zaproszeni goście - Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Wiceprezes OZLA Pan Janusz Trzepizur, Starosta Oleski Roland Fabianek oraz Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki.

Po nieco ponad 2 godzinach biegu ulicami osiedla Walce i dwóch pętlach po Wachowie i Wachowicach, na mecie zameldowali się najlepsi. 

Aleksandra Lisowska poprawiła rekord życiowy i zdobyła złoty medal z czasem 2:30:47. Zawodniczka z Olsztyna biegła tempem na 2:29 – 2:30, prowadząc od ok. 25 kilometra. Niestety do zdobycia minimum zabrakło jej zaledwie 77 sekund. Drugie miejsce zajęła broniąca tytułu Aleksandra Brzezińska (2:35:20). Brąz zdobyła Anna Bańkowska (2:37:56).

O55A5087.jpeg

Wśród mężczyzn pierwszy na mecie zameldował się Kamil Jastrzębski z czasem 2:12:58. Drugie miejsce w Oleśnie zajął Adam Nowicki (2:13:45), a trzeci był Kamil Karbowiak (2:15:06).

O55A5036.jpeg

Pełna lista wyników - PDFWyniki.pdf (95,50KB)


40. Mistrzostwa Polski Kobiet i 90. Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie przeszły do historii. Wydarzenia tej rangi na Opolszczyźnie jeszcze nie było, a mimo bardzo krótkiego czasu na organizację, możemy uznać je za bardzo udane. 

Składamy podziękowania Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki za możliwość zorganizowania mistrzostw w Oleśnie oraz każdemu, kto zaangażował się w ich przygotowanie.

W szczególności:

  • Stowarzyszeniu Atelier Sportu na czele z panem Rafałem Gniłą, który był głównym organizatorem oraz jego współpracownikom,
  • komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie insp. Tomaszowi Kubickiemu oraz wszystkim policjantom na czele z asp. sztab. Sebastianem Wąsińskim, którzy wraz ze strażakami Ochotniczych Jednostek Pożarniczych gminy Olesno zabezpieczali trasę maratonu, 
  • wolontariuszom, za pomoc w organizacji biura zawodów, obsłudze punktów odżywczych i za wręczanie medali, 
  • medykom za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom, szczególnie lokalnym, którzy przyczynili się do profesjonalnego przygotowania imprezy. Byli nimi:

sponsorzy.jpeg


 

RELACJA Z IMPREZY

GALERIA ZDJĘĆ fot. Mirosław Dedyk

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: