Tak będzie wyglądał budynek dworca PKP w Oleśnie

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Państwu wizualizację budynku dworca PKP, który, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już niedługo przejdzie gruntowną przebudowę.

W dniu wczorajszym zostało opublikowane ogłoszenie postępowania dla wyboru wykonawcy. Planowany termin składania ofert do dnia 28 stycznia 2021 r. do godz. 12:00.

Link do ogłoszenia - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:634553-2020:TEXT:EN:HTML&tabId=1

O planach inwestycyjnych Polskich Kolei Państwowych S.A. informowaliśmy już pod koniec 2019 r. Wtedy na konferencji prasowej w Oleśnie, Dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. we Wrocławiu Tadeusz Szulc oraz poseł na Sejm RP Antoni Duda zapowiadali, że mieszkańcy Olesna jak i podróżujący przez nasze miasto, będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu, który wraz z centrum przesiadkowym, będzie nową wizytówką Olesna.

Swoją siedzibę będzie w nim miał także Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska .

Przebudowa dworca w Oleśnie Śląskim będzie kompleksową modernizacją budynku. Zostanie on przystosowany do obowiązujących przepisów budowlanych oraz przeciwpożarowych. W ramach planowanej przebudowy dworca zakłada się dostosowanie obiektu do wymogów TSI-PRM (dostosowanie obiektu do potrzeb osób o ograniczonej mobilności), podniesienie atrakcyjności poprzez poprawę jego estetyki (m.in. renowację elewacji, pomieszczeń wewnątrz budynku, w szczególności tych związanych z obsługą podróżnych), poprawę bezpieczeństwa przebywania i użytkowania dworca, likwidację barier architektonicznych i poprawę dostępności pomieszczeń oraz zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko.

 

Wizualizacje - Polskie Koleje Państwowe S.A.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: