Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Ważne - informacja o szczepieniu przeciw COVID-19 dla seniorów z Gminy Olesno

Szanowni Mieszkańcy!

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, a od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Zgodnie z planem 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

 


Jak się będzie można zarejestrować?

Na szczepienie przeciwko COVID-19 należy mieć skierowanie wystawione w postaci elektronicznej przez Elektroniczną Platformę Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (EPG). Skierowanie może wystawić lekarz za pomocą EPG. Jest ono ważne przez 60 dni od daty wystawienia. 

Jak się będzie można zarejestrować?

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989.

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.


 

1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

UWAGA - w pierwszej kolejności zgłoś się do placówki, której jesteś pacjentem. Jeśli jednak Twój lekarz rodzinny nie prowadzi punktu szczepień, warto wybrać rejestrację elektroniczną - https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/

LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ NA TERENIE OLESNA:

1. NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ VITA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Ignacego Krasickiego 2, tel. 34 358 20 93

2. NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ANDRZEJ PROSZEWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Pieloka 14, tel. 34 350 42 50

3. NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ - SPÓŁKA CYWILNA, GRAŻYNA BOROWIK - BZDZION, JOLANTA IDASIAK, ANNA MARIA ZYGMUNT 

ul. Pieloka 12, tel. 34 350 53 70

4. DIAGNOSTYKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Małe Przedmieście 14, tel. 12-295-01-00

 

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.Uwaga – Gmina Olesno zapewni bezpłatny transport do punktu szczepień dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu).

Wystarczy skontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Oleśnie – 34 358 32 21  lub 579 493 722 lub gminnym koordynatorem ds. szczepień p. Januszem Wojczyszynem - tel. 34 350 91 53. 

O starcie rejestracji na szczepienie dla kolejnych grup, będziemy informować na bieżąco.

 

1460x616.png

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: