Mieszkańcu - nie truj siebie i sąsiada! Wnioskuj o dofinansowanie na wymianę źródła ogrzewania. 

Szanowni Mieszkańcy!

Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy GIOŚ poinformował nas, po raz kolejny w ostatnich 48 h, o przekroczeniu poziomu informowania i o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Prognozowany stan jakości powietrza na najbliższe 72 h możemy sprawdzić na stronie - KLIKNIJ TUTAJ 

indeks_animation_72h.gif

W związku z powyższym zaleca się:

  • ograniczenie długotrwałego przebywania na otwartej przestrzeni.
  • unikania przewietrzania pomieszczeń w trakcie trwania alarmu.
  • ograniczenie aktywności fizycznej na zewnątrz.
  • nie rozpalania w kominkach niebędących jedynym źródłem ogrzewania.

Każdy z nas narażony jest na oddychanie dymem ze spalania marnej jakości węgla i śmieci w domowych piecach. Wszyscy wiemy, że ma to fatalny wpływ na nasze zdrowie. Dlatego kolejny raz apelujemy o poczucie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale społeczność w której żyjemy.

Mamy nadzieję, że dzięki realizowanym przez Gminę Olesno programom "Czyste Powietrze" oraz "Wymiana źródeł ciepła na bardziej ekologiczne w gminie Olesno" w przyszłości będziemy mogli obserwować  ich wymierne efekty i, że przyczynią się one do zmniejszania zjawiska niskiej emisji – by nam wszystkim żyło się lepiej!


Przypominamy, że ciągle można składać wnioski o dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”, a pomocą, zarówno w wypełnieniu wniosku jak i  jego rozliczeniu, służą BEZPŁATNIE pracownicy Urzędu Miejskiego w Oleśnie - w poniedziałki od 9:00 do 13:00 oraz we wtorki 12:00 do 17:00.

WAŻNE - ze względu na bardzo duże zainteresowanie pomocą w wypełnieniu wniosku, na bezpłatne konsultacje należy wcześniej umówić się telefonicznie pod numerem tel. 788 260 620.


Program "Czyste Powietrze" oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, są to: węzeł cieplny, pompa ciepła, kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe (węgiel, biomasa- tzw. kołty ecodesign), jak i przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Adresatami Programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

 

Szczegółowe informacje o programie dostępne są na infografikach:

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: