Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkanie członków Partnerstwa Samorządów Ziemi Oleskiej z Marszałkiem Województwa

W środę 10 marca br. w Urzędzie Miejskim w Oleśnie obyło się spotkanie, w ramach nawiązanego w 2020 roku „Partnerstwa Samorządów Ziemi Oleskiej” w ramach pilotażu projektu pn.: „Centrum Wsparcia Doradczego”.  Partnerstwo, którego Liderem jest  Burmistrz Olesna, tworzą: Gmina Olesno, Starostwo Powiatowe w Oleśnie, Gorzów Śląski, Radłów, Zębowice.

Samorządy pracują nad wspólną strategią obszaru, która dążyć będzie do wskazania działań wpływających pozytywnie na jego rozwój. Przy wsparciu Doradców Partnerstw Pani Danuty Wesołowskiej oraz Małgorzaty Zdebel opracowana została już diagnoza obszaru oraz wynikające z niej problemy.

DSC_0005 (002).jpeg
DSC_0007 (002).jpeg
 

W środowym spotkaniu uczestniczył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, który przede wszystkim poparł działanie samorządów, chcących określić wspólne cele strategiczne prowadzące do realizacji najważniejszych projektów, wynikających z potrzeb naszego mikroregionu. Marszałek wskazał rolę dokumentu w kontekście polityki regionalnej województwa opolskiego oraz w kontekście programu regionalnego województwa opolskiego w perspektywie finansowej 2021-2027, Krajowego Programu Odbudowy. Nakreślił również główne priorytety polityki Unii Europejskiej, które wynikają z m.in. z dokumentu Umowa Partnerstwa: Bardziej inteligenta Europa (wzrost badań i wykorzystanie nowoczesnych technologii), Bardziej przyjazna dla środowiska niskoemisyjna Europa, Lepiej połączona Europa (Transport, Cyfryzacja), Europa o silnym wymiarze społecznym, Europa bliżej obywateli, sprawiedliwa transformacja. Marszałek podkreślił, że o sukcesie realizacji zamierzeń partnerstwa decydować będzie jakość dokumentu oraz trafność przygotowanych projektów. Głos zabrał również Pan Jarosław Komża Koordynator Centrum Wsparcia Doradczego, który zaakcentował, jak ważne jest opracowanie dobrego, merytorycznego dokumentu strategicznego, wypracowania wspólnego stanowiska oraz priorytetów partnerstwa, które doprowadzą do realizacji założonych celów. Rozmówców poparli wszyscy członkowie partnerstwa oraz eksperci przygotowujący dokument.

Relacja ze spotkania:

/

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: