Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 - spisz się przez Internet

Trwa #NarodowySpisPowszechny Ludności i Mieszkań. Nie czekaj na rachmistrza, do końca kwietnia zrób samospis i weź udział w loterii - https://loteria.spis.gov.pl/

Udział w spisie ludności jest OBOWIĄZKOWY - za odmowę spisania grozi grzywna. Aby dopełnić obowiązku, należy wypełnić obszerną ankietę dostępną na stronie https://spis.gov.pl.

 


Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno - ściekowej.

Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów, wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

Wejdź na spis.gov.pl i spisz się przez Internet!#LiczymySięDlaPolski #LiczySięKażdy #NSP2021 #GUS #potrzebyPolaków 

Narodowy Spis Powszechny.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: