Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Konkurs plastyczny "Istoty z głębin"

Międzynarodowy urząd ds. Dna Morskiego (The International Seabed Authority – ISA) z okazji Światowego Dnia Oceanów ogłasza konkurs plastyczny.

            Światowy Dzień Oceanów przypada 8 czerwca. Po raz pierwszy ogłoszony został podczas Światowego Forum w Rio de Janeiro w 1992 r., w celu podniesienia tematu oceanów i życia morskiego w centrum globalnej dyskusji.

Konkurs istoty z głębin - plakat.jpeg

            Międzynarodowy urząd ds. Dna Morskiego ogłosiło konkurs plastyczny, skierowany do osób powyżej 16. roku życia. Jego temat to „istoty z głębin”. Istoty te mogą być realne lub wymyślone. Zgłaszane prace mogą być rysunkami, obrazami lub grafikami komputerowymi.

            Należy je przesłać w formie cyfrowej (pliki w wysokiej rozdzielczości, w formatach .jpg lub .png) z krótkim opisem (do 300 słów) w języku angielskim. Termin składania prac upływa 14 maja 2021 r. Maile zatytułowane „WOD International Art Competition” należy kierować na adres . Pamiętajcie, aby w treści maila podać swoje imię, nazwisko, wiek oraz kraj pochodzenia.

            Konkurs będzie rozstrzygnięty do 28 maja, a jego zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wirtualnych obchodów Światowego Dnia Oceanów ISA 8 czerwca 2021 r.

            Zwycięskie prace będą wykorzystane w kalendarzu ISA na rok 2022, który zostanie wydrukowany i przekazany m.in. 167 państwom członkowskim ISA i Unii Europejskiej, obserwatorom oraz stałym przedstawicielom ISA i ONZ.

            Autorzy najlepszych prac będą zaproszeni do zaprezentowania ich uczestnikom wirtualnych obchodów Światowego Dnia Oceanów, które odbędą się 8 czerwca.

Najlepsze projekty zostaną też uhonorowane nagrodami pieniężnymi.

            Udział w konkursie może również pośrednio stanowić okazje dla Przedsiębiorców do promocji swoich produktów czy technologii, których efektem jest ochrona zasobów wodnych mórz i oceanów.  

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://www.isa.org.jm/world-oceans-day

Międzynarodowy Urząd ds. Dna Morskiego

 

Źródło informacji: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: