Umorzenia rozpoczęte - Tarcza Finansowa dla MMŚP 1.0

                Polski Fundusz Rozwoju rozpoczął proces rozliczania i umarzania subwencji dla mikrofirm i MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Firmy, które spełnią wymagania dotyczące spadku obrotów i działają pod jednym z 54 kodów PKD, otrzymają 100% umorzenia otrzymanych subwencji.

Tarcza 1.0 rozliczenie krok po kroku..png

               Formularz umorzenia będzie udostępniany na bieżąco firmom w ich bankowości elektronicznej dokładnie rok po otrzymaniu subwencji. Formularz dla pierwszych firm, które skorzystały z Tarczy 1.0 jest dostępny już od 19 kwietnia 2021 roku, a firmy te mogą składać oświadczenia od 30 kwietnia 2021 roku.

               Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że oświadczenie należy złożyć w ciągu 10 dni roboczych od upływu 12 miesięcy liczonych od dnia wypłaty subwencji finansowej. Pierwsze decyzje będą wydawane od 31 maja 2021 roku, a pierwsze spłaty subwencji przedsiębiorcy rozpoczną 25 czerwca 2021 roku.

Tarcza 1.0 rozliczenie ważne.png

             Cały proces rozliczania subwencji odbywa się za pośrednictwem bankowości elektronicznej w tym samym banku, w którym składany był wniosek.

             Regulamin oraz wszystkie niezbędne informacje o całym procesie rozliczania i umarzania subwencji dla mikrofirm i MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0 dostępne są tutaj:

PDFTarcza 1.0 rozliczenie i umarzanie subwencji..pdf (2,18MB)
 

Źródło informacji: Polski Fundusz Rozwoju S.A.

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: