Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Lokalizacja

Rynek w Oleśnie

Olesno – miasto położone w południowo-zachodniej Polsce, w województwie opolskim, nad rzeką Stobrawą, siedziba powiatu oleskiego. Odległe 45 km na północny wschód od Opola, 270 km na południowy zachód od Warszawy.

Olesno jest jednym z najstarszych miast śląskich. Wykopaliska archeologiczne dokumentują ślady osadnictwa jeszcze z epoki neolitu. O rozwoju osady decydowało jej dogodne położenie na styku szlaku bursztynowego od Bałtyku na południe i szlaku „królewskiego” prowadzącego z Krakowa do Wrocławia i dalej na zachód.

Olesno zostało wymienione po raz pierwszy w dokumencie erekcyjnym kościoła grodowego, wystawionym w 1226 r. przez biskupa wrocławskiego Wawrzyńca na polecenie opolskiego księcia Kazimierza I. Z dokumentu dowiadujemy się o istnieniu w Oleśnie komory celnej, należącej do wyżej wymienionego biskupa, który ustanowił dla niej nową taryfę opłat celnych.

Mapa Polski

Tereny inwestycyjne Gminy Olesno, obejmujące 111 ha, skoncentrowane są przy ulicy Leśnej w Oleśnie i Świerczu.

mpzp + Obwodnica.jpeg

Aktualnie do zbycia pozostaje 21,5 ha terenów inwestycyjnych stanowiących własność Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Oleskie tereny inwestycyjne - KOWR.jpeg

Właściwą komunikację terenów przemysłowych zapewnia ulica Leśna (klasa techniczna Z), przystosowana do transportu ciężkiego, o szerokości pasa jezdnego 6 metrów z poboczami o szerokości 1,5 m, łącząca drogi wojewódzkie: nr 487 (Olesno – Byczyna) i nr 494 (Bierdzany – Częstochowa) oraz poprzez ul. Częstochowską i ul. Wygodzką, dojazd do drogi krajowej nr 11 (Bytom – Poznań – Kołobrzeg).

DSC_0336.jpeg

DSC_0283.jpeg

Ulica Biskupicka stanowi dodatkowe połączenie terenów inwestycyjnych przy ul. Leśnej z drogą wojewódzką nr 487 (ulicą Sienkiewicza).  Łączy tereny inwestycyjne z bocznicą kolejową.

DSC_0352.jpeg

Dodatkowym atutem terenów inwestycyjnych jest niewielka odległość (ok. 1 km) od węzła projektowanej obwodnicy S11.

foto 5.jpeg Foto 1.jpeg

 

 
odległość od dużych miast Polski / distance from major Polish cities:
miasto odległość
Katowice 108 km
Wrocław 117 km
Łódź 158 km
Kraków 169 km
Poznań 226 km
Warszawa 270 km
 
odległość od najbliższych miast Europy / distance from the nearest European cities:
miasto odległość
Berlin 469 km
Bratysława 431 km
Budapeszt 562 km
Praga 349 km
Wiedeń 448 km
 
odległość od lotnisk / distance from airports:
miasto odległość
Katowice - Pyrzowice 84 km
Kraków - Balice 175 km
Poznań - Ławica 256 km
Warszawa - Okęcie 268 km
Wrocław 139 km
Łódź 153 km
 

Przejdź do:

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: