Startuje BUDŻET OBYWATELSKI Olesna na 2022 rok!

 

Wzorem lat ubiegłych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Olesna, którzy coraz chętniej angażują się w życie miasta, chciałbym zachęcić Państwa do współdecydowania, o przeznaczeniu kwoty 200 tys. zł ujętej w budżecie Gminy Olesna na 2022 r. jako budżet partycypacyjny, bardziej znany jako BUDŻET OBYWATELSKI. 

Zgodnie z ustawą o finansach publicznych, całoroczny plan finansowy przyjmowany jest w drodze uchwały Rady Miejskiej w Oleśnie, jednakże to Wy - Mieszkańcy, dzięki budżetowi obywatelskiemu będziecie mogli zadecydować, jakie zadania powinny być w nim uwzględnione. 

Chciałbym, aby dzięki tej możliwości, jeszcze bardziej identyfikowali się Państwo ze swoim miejscem zamieszkania i czuli się tym samym za nie odpowiedzialni. 

Gorąco zachęcam do zapoznania się z informacjami dot. budżetu obywatelskiego, a następnie do udziału w jego tworzeniu w naszej Gminie! 

Sylwester Lewicki

Burmistrz Olesna

 


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Kwota ogólna - 200.000 zł

Ważne! Maksymalna kwota jednego projektu to 50.000 zł 


HARMONOGRAM

bo.png


DOKUMENTY

Formularz zgłoszeniowy i regulamin - PDFREGULAMIN BUDŻETU OBYWATELSKIEGO OLESNA NA ROK 2022 (1,82MB) 
DOCXZarządzenie w sprawie powołania Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego Olesna na 2022 rok.docx (12,51KB)
DOCXZarządzenie w sprawie ustalenia wzoru karty analizy zadania oraz wzoru listy poparcia stosowanych dla Budżetu Obywatelskiego Olesna na rok 2022.docx (49,77KB)
 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: