Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie

31 sierpnia 2021 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie odbyła się uroczystość, podczas której nastąpiło zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie, w związku z przejściem na emeryturę, st. bryg. Jarosława Zalewskiego. Obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie zostały powierzone st. kpt. Andrzejowi Wróblowi. 

W uroczystości wziął udział Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki.

 


St. bryg. mgr inż. Jarosław Zalewski służbę w pożarnictwie rozpoczął w 1992 roku jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Po odbyciu służby kandydackiej od 1 czerwca 1996 r. pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Opolu na stanowisku dowódcy sekcji. Od 1 marca 1999 r. przeniesiony służbowo do Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie zajmując kolejno stanowiska: dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie. Z dniem 17 października 2017 r. st. bryg. mgr inż. Jarosław Zalewski został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie.

W trakcie swojej służby w Państwowej Straży Pożarnej stale podnosił swoją wiedzę i kwalifikacje zawodowe:
1996 r. - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – studia stacjonarne I stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej – inżynier pożarnictwa;
2000 r. – Uniwersytet Opolski w Opolu – studia magisterskie;
2018 r. – Uniwersytet Opolski w Opolu – Wydział Prawa i Administracji – studia podyplomowe w zakresie administracji publicznej i zarządzania

Za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak i za zasługi oraz odpowiedzialne, rzetelne i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych wielokrotnie nagrodzony oraz odznaczony został:
1998 r. – Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
2002 r. – Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
2006 r. – Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa
2010 r. – Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2013 r. – Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę
2013 r. – Dyplomem Komendanta Głównego PSP
2016 r. – Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej
2016 r. – Brązowym Krzyżem Zasługi

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Strzelczak oficer prasowy KP PSP w Oleśnie
Zdjęcia: asp. Rafał Wiktor

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: