Warsztaty fotograficzne Olesno 2021. Krajobraz miasta w obiektywie

 

Chcesz robić lepsze zdjęcia pejzaży, ale nie wiesz jak zacząć? Pomożemy Ci! Przyjdź w niedzielę, 19 września 2021 r. o godz. 17.00 na plenerowe warsztaty fotograficzne w formie szkolenia.

Miejsce zbiórki: Oleskie Muzeum Regionalne ul. Jaronia 7 w Oleśnie.

Wymagane wcześniejsze zapisy na e-mail: puchorczak@gmail.com

 

Podczas warsztatów dowiesz się o:

- opanowaniu światła dzięki zastosowaniu autorskich technik fotograficznych,

- zastosowaniu akcesoriów fotograficznych w teorii i praktyce,

- zasadach kompozycji w fotografii miejskiej,

- odpowiednich ustawieniach aparatu pod kątem fotografii architektury,

- fotografii z drona,

- fotografowaniu w odpowiedniej porze dnia, dlaczego środek dnia nie zawsze jest dobrą porą.

Przekonasz się, że podstawą fotografii krajobrazowej jest szeroki kąt i solidny statyw. A kluczem do udanego zdjęcia – kompozycja. Olesno jest miastem, które wzrusza i porusza. Wiele w nim ciekawych kompozycji, które mogą być kanwą do wyjątkowych, klimatycznych zdjęć. Wszystkiego się nauczysz!

Co zabrać ze sobą? Aparat i obiektywy, filtry (jak ktoś posiada), mile widziany statyw. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, uczestnicy zostaną podzieleni na 2 grupy. Warsztaty będą trwały minimum 2 godziny (na grupę) lub ok. 4 godziny w przypadku jednej grupy. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Organizator: Paweł Uchorczak

Paweł U..jpeg

Paweł Uchorczak – miłośnik fotografii krajobrazowej, rodowity Opolanin. Prowadzi Szkołę Krajobrazu – Warsztaty Fotograficzne. Fotografia jest dla niego oderwaniem się od codzienności. Wychodzi z założenia, że chwile w życiu są zbyt ulotne, dlatego też fotografuje by zatrzymać je na dłużej. Przepiękne barwy, bajkowe krajobrazy pozwalają się nam przenieść do świata marzeń, który tak naprawdę jest w zasięgu naszych oczu, tylko trzeba nauczyć się na otaczający nas świat patrzeć. Warsztaty fotograficzne prowadzi od 4 lat i przez ten okres zorganizował ich ponad 50. Posiada duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy fotograficznej. Warsztaty cechują się odpowiednim doborem oryginalnych miejsc do fotografowania plus fachowym doradztwem podczas ich trwania.

 

Projekt realizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w partnerstwie z Gminą Olesno w ramach  projektu nr: RPOP.05.03.01-16-0009/19

NID_nowe logo (002).jpeg LOGO Olesna.jpeg

 

Dofinansowano w ramach projektu pt. „Prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkowym budynku Ratusza Miejskiego w Oleśnie wraz z popularyzowaniem i upowszechnianiem wiedzy o jego znaczeniu dla historii i kultury Opolszczyzny”, realizowanego w ramach Działania 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura RPO WO na lata 2014-2020.

loga warsztaty.jpeg

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: