Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Mammobus - 17 września przy "Oleskiej Lagunie"

Szanowne Panie!

17 września w godz. 09:00 do 14:00, przy Oleskiej Lagunie, ul. Wachowska 10A, będą wykonywane badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach umowy z OOW NFZ na realizację programu profilaktyki raka piersi.

Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat (należy wziąć pod uwagę rok urodzenia), spełniające jedno z poniższych kryteriów:

  • nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia czynnikami ryzyka (rak piersi wśród członków rodziny - u matki, siostry lub córki, mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2).

W przypadku nieprawidłowego wyniku badania mammograficznego, pacjentka kierowana jest do etapu pogłębionej diagnostyki, w ramach której lekarz może zlecić dodatkową mammografię, usg piersi, biopsję.

ulotka_mammobus,qn2Fnq6jn22LrMGRZ6g.png

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: