Newsletter z Doliny Stobrawy

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami z LGD Dolina Stobrawy

 

1. Opolski Jarmark Folkloru

Serdecznie zapraszamy na X Jubileuszowy Opolski Jarmark Folkloru, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 18 września w Grodzie Rycerskim w Biskupicach, koło Byczyny w godzinach 10.00 – 17.00

Jest to wydarzenie o randze wojewódzkiej, którego celem jest promocja: lokalnych twórców, rękodzielników, potraw, tradycji i zwyczajów.

Każdy z przybyłych Gości będzie mógł spróbować swoich sił w bezpłatnych warsztatach rękodzielniczych i kulinarnych, zapoznać się z ofertą twórców ludowych, wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez lokalnych artystów.

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu, na którym będzie można skorzystać z licznych darmowych warsztatów, posłuchać ludowej muzyki, zakupić produkty regionalne oraz skosztować "smaków regionu" na stoiskach degustacyjnych.

Na Jarmarku obecni będą wystawcy z całej Opolszczyzny ze swoimi stoiskami z rękodziełem lub produktem regionalnym.

W załączeniu przesyłamy plakat wydarzenia.

Zadanie pn. Dziesiąty Jubileuszowy Opolski Jarmark Folkloru jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego i Powiatu Kluczborskiego.

X Opolski Jarmark Folkloru (003).jpeg

2. Inteligentne Wsie w Dolinie Stobrawy

Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” w partnerstwie z Gminami z terenu LGD zaprasza serdecznie mieszkańców poszczególnych gmin do udziału w spotkaniach dotyczących inteligentnych wsi (Smart Villages).

Inteligentne wioski (Smart Villages) to nowa koncepcja w zakresie kształtowania polityki UE. Ma ona bardzo istotne znaczenie dla rozwoju obszarów wiejskich, zarówno ze względu na nowe możliwości tworzenia miejsc pracy, jak i z punktu widzenia jakości życia na wsi.

Wsie, które opracują koncepcję Smart Villages, w przyszłych latach będą miały dużą możliwość pozyskania środków na jej sfinansowanie.

 

Gmina Olesno

Termin spotkania: 20.09.2021 r. (poniedziałek)

Miejsce spotkania: Miejski Dom Kultury w Oleśnie, Wielkie Przedmieście 31, 46-300 Olesno - Mała Sala

Godzina: 16.00

 

plakat 4 (002).jpeg

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: