Spektakl „Skarb wdowy Schadenfreude”

W środę 29 września 2021 r. na placu obok budynku byłego komisariatu policji (ul. Dworcowa 1) odbył się plenerowy spektakl Teatru Polska, który zgromadził szeroką publiczność.

"Skarb wdowy Schadenfreude" to powojenna historia, która mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Wczoraj wydarzyła się u nas - w Oleśnie.

Nowymi lokatorami dawnego budynku komisariatu stali się aktorzy z Teatr Modrzejewskiej w Legnicy. Przedstawili wspaniałą sztukę, którą możemy teraz wspominać przez długi czas.

Skarb wdowy Schadenfreude Roberta Urbańskiego, to historia, jaka tuż po wojnie mogła się wydarzyć na każdym podwórku Dolnego Śląska. Ściągający zewsząd Polacy, próbujący ułożyć sobie życie na nowo, wprowadzają się do kamienicy. Nowi lokatorzy zdają sobie sprawę, że jedno z mieszkań pozostaje wciąż zamknięte. Rezyduje tam niemiecka wdowa, o której krążą sprzeczne informacje. Ciekawość sąsiadów rośnie. Rzecz idzie nie tylko o dach nad głową. Zamknięte lokum kusi tajemnicą. Ale jak się tam dostać? Zwłaszcza gdy ma się obok siebie ostrą konkurencję, a za sobą – niejasną przeszłość?

Był to przedostatni legnicki spektakl Lecha Raczaka (1946 – 2020), legendy polskiego teatru alternatywnego, współtwórcy i wieloletniego szefa Teatru Ósmego Dnia.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy do udziału w pozostałych wydarzeniach!

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: