Informujemy, że 31 maja 2024 r. (piątek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Urząd Stanu Cywilnego pełni dyżur w godzinach od 7:30 do 14:00.  Za utrudnienia przepraszamy.

Budżet Obywatelski Olesna na rok 2022 rozstrzygnięty!

Mieszkańcy Olesna do 22 października br. głosowali na 9 zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Olesna na rok 2022. W związku z tym, że łączna kwota przeznaczona na realizację zadań wynosiła 200.000 zł, a maksymalna kwota 1 projektu to 50.000 zł, wygrać mogły tylko 4 zadania zgłoszone przez mieszkańców, które będą zrealizowane w 2022 roku!

plakat wyniki budżet obywatelski.png

W sumie mieszkańcy Olesna – w ramach głosowania, które trwało dwa tygodnie - oddali 1104 ważne głosy.

Najwięcej głosów, bo aż 289 zdobył projekt pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch – wsparcie rozwoju ruchowego i emocjonalnego dzieci”, który ma polegać na przeprowadzeniu zajęć ruchowych z rehabilitantem oraz zajęć z psychologiem dla dzieci i ich rodziców. Zajęcia mają na celu wspierać rozwój dzieci, które mają trudności z nawiązywaniem relacji rówieśniczych, są nieśmiałe lub mają problemy z koncentracją, przeciwdziałać wadom postawy, wspierać rozwój ruchowy oraz uczyć rodziców prawidłowej pielęgnacji. Szacunkowa wartość projektu to 50.000,00 złotych.

Na drugim miejscu z ilością 207 głosów uplasował się projekt pn. „Oświetlenie kortu tenisowego na Stadionie Miejskim w Oleśnie. Oświetlenie ma umożliwić dzieciom, osobom dorosłym, oleskim seniorom oraz całej społeczności lokalnej, która korzysta z kortu tenisowego na Stadionie Miejskim w Oleśnie, grę po zmroku. Szacunkowa wartość projektu - 40.000,00 złotych.

Miejsce trzecie (164 głosy) wywalczył projekt pn. „Maszeruj z nami! Zabierz kije do nordic walking, czas na integrację, o pandemii zapominamy!”. Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu szkolenia nordic walking dla 20 grup Oleśnian w różnych przedziałach wiekowych. Dla każdej grupy przewiduje się 10 zajęć, podczas których krok po kroku zostaną wyjaśnione zasady prawidłowej techniki nordic walking, przeprowadzone ćwiczenia siłowe i wzmacniające, a także gry i zabawy ruchowe. W ramach zadania przewiduje się zakup 100 par kijów oraz 100 odblasków (szelek). Szacunkowy koszt zadania to 48.000,00 złotych.

Czwarte i tym samym ostatnie zadanie jakie zostanie wpisane do przyszłorocznego budżetu Gminy Olesno to „Budowa oświetlenia boiska treningowego”. Zadanie otrzymało 161 głosów i jak sama nazwa wskazuje, zakłada budowę oświetlenia na jednym z boisk treningowych (trawiastych) znajdujących się na Stadionie Miejskim w Oleśnie. Dzięki oświetleniu, mieszkańcy w okresie jesiennym, zimowym oraz wiosennym będą mogli korzystać z boiska również po zmroku. Szacunkowy koszt projektu to 50.000,00 złotych.

Poniżej znajduje się wykres, na którym widać ile ważnych głosów zostało oddanych na wszystkie 9 zadań dopuszczonych do głosowania w Budżecie Obywatelskim Olesna na rok 2022.

Wyniki wykres.png

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: