Od 8 listopada nowe dowody osobiste

 

Już od poniedziałku 8 listopada Polacy będą mogli składać w urzędach wnioski o dowody osobiste z drugą cechą biometryczną (odciski palców). Aby wszystko poszło sprawnie konieczne jest dostosowanie urzędowych systemów. A to oznacza chwilowe trudności.

Jeśli nie chcecie czekać z wnioskiem o nowy dowód osobisty do poniedziałku 8 listopada – macie na to czas do piątku 5 listopada do godz. 11:00. To wtedy zacznie się przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych.

Od tego czasu do zamknięcia Urząd Miejski w Oleśnie nie będzie także możliwości załatwienia innych spraw związanych z dowodami osobistymi - nie odbierzecie gotowego, już spersonalizowanego dokumentu.

W nowym dowodzie – poza odciskami palców (w warstwie elektronicznej) i odręcznym podpisem właściciela dowodu (w warstwie graficznej) - będzie też kilka innych dostrzegalnych na pierwszy rzut oka zmian. Pojawi się m.in. oznaczenie państwa członkowskiego (na tle flagi Unii Europejskiej).


WAŻNE  - W związku z wprowadzeniem w Polsce nowych dowodów NIE będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Z dotychczasowego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż minie jego ważność.

nowy dowod1.png

nowy dowód.png

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: