Pożegnaliśmy śp. Ryszarda Szircha

Z bólem serca, wielkim żalem i poczuciem niepowetowanej  straty dla społeczności Gminy Olesno,

pożegnaliśmy w piątek, 5 listopada 2021 r.,  

śp. Ryszarda Szircha.

 

Ryszard Szirch był wieloletnim Prezesem Koła nr 31 Związku Filatelistów Polskich w Oleśnie i  kolekcjonerem znaczków. Z zawodu był stolarzem, ale filatelistyką interesował się już od I klasy szkoły podstawowej. Jego ponad 50-letnia imponująca kolekcja znaczków i kart pocztowych obejmuje różnorodną  tematykę, szczególnie poświęconą św. papieżowi Janowi Pawłowi II, faunie i florze Europy, WWF, piłce nożnej. Od 1980 r. był członkiem, a od 1988 r. prezesem Koła Polskiego Związku Filatelistów w Oleśnie.

Był autorem licznych projektów kartek beznominałowych i okolicznościowych oraz kasowników – szczególnie upamiętniających ważne wydarzenia lokalne jak: VIII wieków Olesna, koronacja obrazu Matki Boskiej Oleskiej, IV Krajowa Konferencja „Samorządy RP dla Jana Pawła II”, odsłonięcie pomnika Jana Pawła II w Oleśnie, 500-lecie kościoła św. Anny, 100-lecie odzyskania niepodległości. Swoją fascynującą  kolekcję prezentował na wystawach w miejscowym muzeum. Jego ostatnią wystawą autorską była ekspozycja „W 100-lecie urodzin Papieża Polaka”.

Prezes Ryszard Szirch był zaangażowany w życie społeczne, potrafił budować relacje oparte na szczerości i  zaufaniu,  był  pasjonatem  o wielkim sercu zasłużonym dla Ziemi Oleskiej.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

 

1.png 3.png2.png

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: