Informujemy, że 2 maja 2024 r. (czwartek) Urząd Miejski w Oleśnie będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

Tenis ziemny - sport nie tylko dla młodych

W sobotę 27 listopada 2021 r. na sali gimnastycznej PSP nr 1 im. T. Kościuszki w Oleśnie Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki spotkał się z oleskimi seniorami, którzy poprzez swoją grę pokazali, że w tenisa ziemnego można zaangażować się w każdym wieku.

Nasi seniorzy w zasadzie już od ponad tygodnia ćwiczą dwa razy w tygodniu, to jest w czwartki i soboty na bezpłatnie nam udostępnionej sali gimnastycznej przy szkole PSP nr 1. Dokąd jednak pogoda sprzyjała grupa trenowała na korcie tenisowym na Stadionie Miejskim w Oleśnie. - mówi pani Maria Podgórska, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Odkąd trenujemy, wyraźnie odczywamy poprawę nastroju, sprawia nam to dużą przyjemność, choć początki bywały trudne. Aktualnie po każdym treningu czujemy się fizycznie i psychicznie rozkręceni. Nie pomyślałabym, że w tym wieku można robić takie coś i się tym tak bawić. - dodaje pani Maria.

Grupa liczy około 10 osób i raz w tygodniu w treningach pomaga jej pan Arkadiusz Frączyk - trener z lokalnej akademii tenisa ziemnego (ArKademia Tenisa).

W tenisa ziemnego mogą zaangażować się nie tylko ludzie bardzo młodzi, ale także seniorzy. Żadnej z tych grup tenis nie wyklucza. Ponieważ gra ta wymaga partnera, daje to również większą możliwość do poznawania nowych ludzi i zachowania relacji interpersonalnych. - mówi pan Arkadiusz. Co do samych treningów z seniorami jednak podkreśla: Z wiekiem poziom motoryczny się obniża, ale trzeba stworzyć odpowiednie warunki, dlatego seniorzy często grają na mniejszych kortach, wolniejszymi piłkami i są z tego zadowoleni. Trzeba przełamać stereotyp tenisa ziemnego jako sportu elitarnego, jest to sport powszechny, a zajęcia dla seniorów są bezpłatne! 

Sobotnie spotkanie było także okazją do wręczenia seniorom rakiet, piłek oraz gadżetów treningowych, których zakup dofinansowany był przez Bank BNP Paribas S.A. oddział w Oleśnie. Obecny na spotkaniu pan Marcin Firsowicz - dyrektor oddziału w Oleśnie - wyraził zadowolenie z możliwości pomocy seniorom oraz z nabierającego popularności sportu jakim jest właśnie tenis ziemny.

Burmistrz Olesna wręczając seniorom upominki, podziękował za zaproszenie oraz poinformował, iż Gmina ma w planach dalsze wspieranie aktywności fizycznej mieszkańców gminy w każdym wieku poprzez rozbudowę infrastruktury sportowej.

Na przyszły rok zaplanowano również powiększenie istniejącej grupy seniorów grających w tenisa lub utworzenie drugiej.

 

×

Wyszukaj w serwisie

Najczęściej wyszukiwane frazy: